OGŁOSZENIA NIEDZIELA 3 marzec 2024r.

1. Dziś w niedzielę 03.03.

– Gorzkie Żale bezpośrednio po sumie ok. Godz. 11.00

– wieczorem wystawienie i adoracja w int dzieci nienarodzonych

2. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest nieczynna

3. Ks. Piotr zaprasza na pielgrzymki do Medjugorie, Turcji, Fatimy.

4. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.

5. W Piątki Wielkiego Postu

– kancelaria parafialna jest nieczynna

– Droga Krzyżowa dla dzieci godz. 17.00 (w I piątek po mszy)

– Droga Krzyżowa dla dorosłych po mszy wieczornej ok. 18.40.

6. w tym tygodniu

– w poniedziałek 4.03. godz. 19.00 nauki przedchrzcielne

– II piątek miesiąca czuwanie nocne od mszy wieczornej do mszy porannej w sobote.

7. 10.03 II niedziela marca, 4 Wielkiego Postu, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Żaczkiewicz SAC z pallotyńską grupą świeckich

spowiedź od poniedziałku do środy na 20 minut przed mszą św.

Niedziela: „Miłość Boga”

7.00 – Msza święta z nauką ogólną

8.30 – Msza święta z nauką ogólną

10.00 – Msza święta z nauką ogólną

12.00 – Msza święta z nauką ogólną

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

Poniedziałek: „Grzech człowieka”

Wtorek: „Miłosierdzie Boga”

Środa: „Jezus Panem”

Rekolekcje szkolne

Poniedziałek: „Grzech człowieka”

8.45 – klasy: 1-3 – nabożeństwo w szkole

11.30 – klasy: 4-8 – nabożeństwo w szkole

Wtorek: „Miłosierdzie Boga”

8.45 – klasy: 1-3 – nabożeństwo w Szkole

11.30 – klasy: 4-8 – nabożeństwo w kościele

Środa: „Jezus Panem”

11.30 – klasy 1-8 – Msze w kościele

8. Nadal zachęcamy do ofiarności na rzecz parafii i inwestycji.

(Kwoty darowizn składanych na rzecz naszej parafii przelewem bankowym mogą być następnie odliczone od podstawy opodatkowania i uwzględnione w zeznaniu podatkowym PIT składanym za rok, w którym dokonano darowizny. Powyższe oznacza, że darowizna ta obniży należny podatek do zapłaty lub cześć tej kwoty może być następnie zwrócona do ofiarodawcy jako zwrot podatku. W tytule przelewu bankowego prosimy dopisać „darowizna na cele kultu religijnego. (malowanie kościoła). )

9. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego z rozliczenia PIT za 2023 rok na rzecz Parafialnego Caritas przy naszej parafii. (Rozliczając PIT należy wpisać w polu- Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego NR: KRS 0000223182 a w polu – Cel szczegółowy 1,5% : ZP HALINÓW)

10. Parafialny Zespół Caritas podejmuje akcje  sprzedaży  świec wraz z ozdobami wielkanocnymi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony  będzie  na dzieła charytatywne podejmowane w naszej parafii, i  na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji.

11. w niedzielą palmową Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał  palmy które zostaną przygotowane przez  seniorów, oraz przez członków wspólnot parafialnych.

12. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do udziału w ogólnopolskiej  akcji “ Skarbonka Jałmużny Wielkopostnej” ( W tym roku zapraszamy do ćwiczeń duchowych – POSTU, MODLITWY, JAŁMUŻNY i pomocy potrzebującym ze szczególnym zwróceniem uwagi na seniorów i chorych. Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną możemy wziąć z kruchty kościoła, które są wystawione przy świecach.  Do skarbonki wrzucamy drobne datki, które może wydalibyśmy na jakieś przyjemności, których odmówimy sobie w Wielkim Poście.  Mogą tu trafić złotówki za niezjedzony pączek czy ulubioną cafe latte.  Po 40 dniach  Wielkiego Postu napełnione skarbonki przynosimy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego   (7 IV br.). W akcję mogą włączać się dzieci, dorośli, osoby starsze, a także całe rodziny. Właściwym motywem dawania jałmużny jest miłość – miłość Boga i miłość bliźniego: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 41).