OGŁOSZENIA NIEDZIELA 17 marzec 2024r.

1. Dziś w niedzielę 17.03.

– Gorzkie Żale bezpośrednio po sumie ok. Godz. 11.00

– zbiórka na inwestycje. Podejmujemy prace przy wierzy kościoła oraz zakończone zostały sprawy elektryczne (oświetlenie obrazu NMP i Drogi Krzyżowej)

2. W Piątki Wielkiego Postu

kancelaria parafialna jest nieczynna

– Droga Krzyżowa dla dzieci godz. 17.00 (w I piątek po mszy)

– Droga Krzyżowa dla dorosłych po mszy wieczornej ok. 18.40.

3. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego z rozliczenia PIT za 2023 rok na rzecz Parafialnego Caritas przy naszej parafii. (Rozliczając PIT należy wpisać w polu- Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego NR: KRS 0000223182 a w polu – Cel szczegółowy 1,5% : ZP HALINÓW)

4. W następną niedzielę 24 marca o godz. 19.00 spotkanie podsumowujące kandydatów do bierzmowania – chłopcy z 8 klasy

5. Parafialny Zespół Caritas podejmuje akcje  sprzedaży  świec wraz z ozdobami wielkanocnymi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony  będzie  na dzieła charytatywne podejmowane w naszej parafii, i  na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji.

6. w niedzielą palmową Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał  palmy które zostaną przygotowane przez  seniorów, oraz przez członków wspólnot parafialnych.

7.  Ks. Piotr zaprasza na pielgrzymki do Medjugorie, Turcji, Fatimy.

8. Nadal zachęcamy do ofiarności na rzecz parafii i inwestycji.

(Kwoty darowizn składanych na rzecz naszej parafii przelewem bankowym mogą być następnie odliczone od podstawy opodatkowania i uwzględnione w zeznaniu podatkowym PIT składanym za rok, w którym dokonano darowizny. Powyższe oznacza, że darowizna ta obniży należny podatek do zapłaty lub cześć tej kwoty może być następnie zwrócona do ofiarodawcy jako zwrot podatku. W tytule przelewu bankowego prosimy dopisać „darowizna na cele kultu religijnego. (malowanie kościoła). )

9. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy.