OGŁOSZENIA NIEDZIELA 8 października 2023r.

1. dzisiaj 8.10. niedziela

Msze niedzielne zależnie od okoliczności i godziny. Godz. 7.00 i 8.30 w kaplicy, 10.00 na zewnątrz kościoła (w razie deszczu namioty i kaplica) 12.00 msza dla dzieci w kaplicy, dla dorosłych na zewnątrz kościoła (w razie deszczu namioty), 18.00 w kaplicy. Kaplica wraz z przedsionkiem pomieści ok 220 osób.

– dziś zbiórka na inwestycje parafialne – malowanie kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.

(w 3 niedzielę przypada Dzień papieski i zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia)

Zakres prac. Podstawowe – malowanie.

Dodatkowo parapety, cokoliki, sprzątanie wieży, nowe okna na wieży, siatka druciana przeciwko ptakom, piaskowanie elementów piaskowca, mycie cegły, rama obrazu, oczyszczenie ścian wieży wewnątrz, piaskowanie dzwonów, wymiana i założenie oświetlenia, uzupełnienie ubytków izolacji na stropie kościoła

harmonogram

18.09 -24.09. wprowadzenie zwyżki i pozostałych sprzętów, ustawienie ławek, przykrycie większości powierzchni kościoła, zdjęcie obrazów, czyszczenie wieży (40 worków śmieci)

24.09 – 1.10 czyszczenie piaskowca (piaskowanie), ścian, przygotowanie do malowania

1.10 – 8.10 malowanie sufitu i ścian, zakładanie cokolików,

8.10 – 15.10 malowanie prezbiterium, zakładanie parapetów, oświetlenia, mycie okien, podłogi, zawieszenie obrazów, reszta porządków.

16.10-18.10 kosmetyka – ustawianie ławek, pozostałych mebli kościelnych.

22.10 msze w kościele

– wypominki 9.30

– różaniec po sumie ok. g. 11.00

kończymy przyjmowanie zgłoszeń uczniów klas VII i starszych na przygotowanie do bierzmowania

– Jeszcze dziś Rodzice z Różańca Rodziców mogą odebrać grafik modlitwy na kolejny rok

– Zawiązało się pierwsze Koło Różańcowe Dzieci. Grafiki modlitwy są do odebrania w zakrystii. Dzieci, które chcą się jeszcze zapisać, utworzą drugie Koło. Deklaracje dostępne w zakrystii.

2. w tygodniu

– 13.10 po mszy procesja fatimska w jej trakcie różaniec

– czuwanie w nocy z 13.10 na 14.10. w kaplicy Matki Bożej. Prosimy o zapisywanie się na listę czuwających.

– Msze święte w dni powszednie odbywają się w Kaplicy Serca Jezusowego, czyli dawnej sali teatralnej. Adoracja piątkowa w kaplicy Matki Bożej.

– Nabożeństwa różańcowe dla dzieci pn-pt godz. 17.15; dla dorosłych po mszy wieczornej

-Wszelkie spotkania grup i kancelaria wg ustalonego porządku

jest otworzona książka intencji na 2024 rok.

– rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Sobota sala konferencyjna godz. 19.00

3. W niedzielę 15.10

Msze niedzielne. Godz. 7.00 i 8.30 w kaplicy, 10.00 na zewnątrz kościoła 12.00 msza dla dzieci w kaplicy, dla dorosłych na zewnątrz kościoła, 18.00 w kaplicy. Kaplica wraz z przedsionkiem pomieści ok 220 osób.

dziś przypada Dzień papieski i zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia po każdej mszy zbiórka przed kościołem

– bielanki zapraszają po Mszach św. na kiermasz misyjny, na którym będą sprzedawały własnoręcznie wykonane różańce. Dochód przeznaczamy na cele misyjne. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego szczytnego celu

– wypominki 9.30

– różaniec po sumie ok. g. 11.00

4. w kolejnych tygodniach

– od 16.10 zapraszamy do porządkowania kościoła na zakończenie malowania. Szczegóły za tydzień.

– Z radością ogłaszamy że 31 października w naszej parafii odbędzie się Bal Wszystkich Świętych rozpoczynamy uroczystą mszą świętą o godzinie 18:00 potem przejście ulicami Halinowa do szkoły gdzie będzie zabawa taneczna z poczęstunkiem zachęcamy bardzo serdecznie do udziału bez względu na wiek i do przebrania się za wybranego świętego zapraszamy całe rodziny ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży i dorosłych mój ulubiony święty termin składania prac do kolejne spotkanie dla organizatorów 22 października we środę po wieczornej eucharystii czyli około 18:45.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na malowanie kościoła.

Wpłaty można kierować na konto z dopiskiem malowanie, lub bezpośrednio w kopertach. potrzebne 40 tys.

Kwoty darowizn składanych na rzecz naszej parafii przelewem bankowym mogą być następnie odliczone od podstawy opodatkowania i uwzględnione w zeznaniu podatkowym PIT składanym za rok, w którym dokonano darowizny. Powyższe oznacza, że darowizna ta obniży należny podatek do zapłaty lub cześć tej kwoty może być następnie zwrócona do ofiarodawcy jako zwrot podatku. W tytule przelewu bankowego prosimy dopisać „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO. (MALOWANIE KOŚCIOŁA).

6. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy

7. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas W ramach programu Szkoła Szkole realizowanego przez Caritas Polska, w którym uczniowie z polskich szkół pomagają swoim rówieśnikom w Syrii i Libanie, włącza się od 1.października 2023 do zbiórki  przyborów szkolnych przez uczniów naszych szkół i parafian. Przybory szkolne zakupione przez parafian składamy w u pani Iwonki natomiast, młodzież i dzieci zbiórki dokonują na terenie szkół. Zbiórkę wyprawki szkolnej planujemy do  22 października br. Zebrane przybory szkolne zostaną przekazane drogą lotniczą dzieciom w Syrii i Libanie. szczegóły programu na stronie www.szkolaszkole.caritas.pl