OGŁOSZENIA NIEDZIELA 1 października 2023r.

1. spowiedź na pół godziny przed mszą (nie w ostatniej chwili) pn, wt, czw, sob godz. 17.30,

główny kontakt z księdzem dyżurującym na numer telefonu parafialnego 793872300

2. dzisiaj 1.10. niedziela

Msze niedzielne zależnie od okoliczności i godziny. Godz. 7.00 i 8.30 w kaplicy, 10.00 na zewnątrz kościoła (w razie deszczu namioty i kaplica) 12.00 msza dla dzieci w kaplicy, dla dorosłych na zewnątrz kościoła (w razie deszczu namioty), 18.00 w kaplicy. Kaplica wraz z przedsionkiem pomieści ok 220 osób.

– po sumie procesja eucharystyczna, dziesiątek różańca i spotkanie Kół Różańcowych

– na mszy o 12.00 dzieci komunijne otrzymują różańce.

– po mszy wieczornej Adoracja w Kaplicy Serca Jezusowego w int dzieci nienarodzonych

-spotkanie grupy szkól średnich do bierzmowania po mszy wieczornej biblioteka

– spotkanie grupy męskiej młodszej do bierzmowania po mszy wieczornej sala konferencyjna

przyjmujemy zgłoszenia uczniów klas VII i starszych na przygotowanie do bierzmowania

– Jeszcze dziś po każdej Mszy Św Rodzice z Różańca Rodziców mogą odebrać grafik modlitwy na kolejny rok w sali za zakrystią.

zachęcamy dzieci i młodzież do zapisów do Koła Różańcowego Dzieci modlących się za Rodziców i rodziny z naszej parafii. Jedną Różę tworzy 20 osób, każda z nich odmawia codziennie, w dowolnym czasie i miejscu, jedną tajemnicę. Po odbiór deklaracji zapraszamy dzieci już tworzące róże i te, które chcą po raz pierwszy podjąć tę modlitwę. Deklaracje dostępne w zakrystii.

3. w tym tygodniu

– Msze święte w dni powszednie będą odbywały się w Kaplicy Serca Jezusowego, czyli dawnej sali teatralnej. Adoracja piątkowa w kaplicy Matki Bożej.

– Nabożeństwa różańcowe dla dzieci pn-pt godz. 17.15; dla dorosłych po mszy wieczornej

-Wszelkie spotkania grup i kancelaria wg ustalonego porządku

2.10. otwieramy książkę intencji na 2024 rok.

– 4.10. w środę po Różańcu Msza Św wspólnoty Adoramus w Kaplicy Serca Jezusowego – d. sali teatralnej. Wspólnota zaprasza chętnych parafian. Jesteśmy otwarci na nowe osoby.

– 4.10. spotkanie grupy dziewcząt młodszych do bierzmowania po mszy wieczornej

– Przypominamy o zajęciach sportowych dla naszych parafian w każdą środę od godziny 19:30.

– 6.10 1 piątek miesiąca. Spowiedź przed kaplicą Serca Jezusowego, msze św 7.00, 17.00, 18.00 w kaplicy

– 7.10

– rano wyjątkowo nie będzie porannej kawy z księdzem Arturem ze względu na pierwszą sobotę miesiąca.

– rozpoczynamy kurs przedmałżeński w naszej parafii. Sala konferencyjna godz. 19.00

4. 8.10. niedziela

Msze niedzielne zależnie od okoliczności i godziny. Godz. 7.00 i 8.30 w kaplicy, 10.00 na zewnątrz kościoła (w razie deszczu namioty i kaplica) 12.00 msza dla dzieci w kaplicy, dla dorosłych na zewnątrz kościoła (w razie deszczu namioty), 18.00 w kaplicy. Kaplica wraz z przedsionkiem pomieści ok 220 osób.

– ponieważ w 3 niedzielę przypada Dzień papieski i zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia to zbiórka na inwestycje parafialne – malowanie kościoła odbędzie się w 2 niedzielę 8.10. Bóg zapłać za ofiarność.

– wypominki 9.30

– różaniec po sumie ok. g. 11.00

5. w tygodniu

– 13.10 po mszy procesja fatimska w jej trakcie różaniec

– Z radością ogłaszamy że 31 października w naszej parafii odbędzie się Bal Wszystkich Świętych rozpoczynamy uroczystą mszą świętą o godzinie 18:00 potem przejście ulicami Halinowa do szkoły gdzie będzie zabawa taneczna z poczęstunkiem zachęcamy bardzo serdecznie do udziału bez względu na wiek i do przebrania się za wybranego świętego zapraszamy całe rodziny ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży i dorosłych mój ulubiony święty termin składania prac do kolejne spotkanie dla organizatorów 22 października we środę po wieczornej eucharystii czyli około 18:45.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na malowanie kościoła.

Wpłaty można kierować na konto z dopiskiem malowanie, lub bezpośrednio w kopertach.

Kwoty darowizn składanych na rzecz naszej parafii przelewem bankowym mogą być następnie odliczone od podstawy opodatkowania i uwzględnione w zeznaniu podatkowym PIT składanym za rok, w którym dokonano darowizny. Powyższe oznacza, że darowizna ta obniży należny podatek do zapłaty lub cześć tej kwoty może być następnie zwrócona do ofiarodawcy jako zwrot podatku. W tytule przelewu bankowego prosimy dopisać „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO. (MALOWANIE KOŚCIOŁA).

6. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy

7. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas W ramach programu Szkoła Szkole realizowanego przez Caritas Polska, w którym uczniowie z polskich szkół pomagają swoim rówieśnikom w Syrii i Libanie, włącza się od 1.października 2023 do zbiórki  przyborów szkolnych przez uczniów naszych szkół i parafian. Przybory szkolne zakupione przez parafian składamy w u pani Iwonki natomiast, młodzież i dzieci zbiórki dokonują na terenie szkół. Zbiórkę wyprawki szkolnej planujemy do  22 października br. Zebrane przybory szkolne zostaną przekazane drogą lotniczą dzieciom w Syrii i Libanie. szczegóły programu na stronie www.szkolaszkole.caritas.pl

8. zapowiedzi

Michał Kapusta kaw z Sulejówka i Julia Kłusek panna z par. tut.

Mateusz Orzyłowski kaw z par. Wiśniew i Karolina Dobiesz panna z par. tut.