OGŁOSZENIA NIEDZIELA 15 października 2023r.

1. Zakres prac w punktach:

– Malowanie, wstawienie ścianki działowej i naprawa Kaplicy Matki Bożej 10 000zł.

– Malowanie Zakres ( oklejanie, przygotowanie ścian, piaskowanie kamienia, malowanie, sprzątanie po malowaniu) 60000zł + Różnica za farbę kolor.

– Sprzątanie dzwonnicy Zakres ( sprzątnięcie śmieci, oczyszczenie ścian piaskowanie dzwonów) 4000zł

– Parapety 6500zł Montaż 2800zł

– Cokoły materiał 5057 Cięcie , Montaż 3500zł

– Wymiana i montaż okien w dzwonnicy (nowe żaluzje drewniane , i siatka) 12800zł Malowanie zewnętrzne ściany frontowej. Naprawa ubytków. Czyszczenie. 5800zł

rama obrazu Matki Łaski Bożej 2000 zł

– wymiana i założenie oświetlenia,

– uzupełnienie ubytków izolacji na stropie kościoła

harmonogram

18.09 -24.09. wprowadzenie zwyżki i pozostałych sprzętów, ustawienie ławek, przykrycie większości powierzchni kościoła, zdjęcie obrazów, czyszczenie wieży (40 worków śmieci)

24.09 – 1.10 czyszczenie piaskowca (piaskowanie), ścian, przygotowanie do malowania

1.10 – 8.10 malowanie sufitu i ścian, zakładanie cokolików,

8.10 – 15.10 malowanie prezbiterium, zakładanie parapetów, oświetlenia, mycie okien, podłogi, zawieszenie obrazów, reszta porządków.

16.10-18.10 kosmetyka – ustawianie ławek, pozostałych mebli kościelnych.

22.10 msze w kościele

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na malowanie kościoła.

Wpłaty można kierować na konto z dopiskiem malowanie, lub bezpośrednio w kopertach. potrzebne 60 tys.

Kwoty darowizn składanych na rzecz naszej parafii przelewem bankowym mogą być następnie odliczone od podstawy opodatkowania i uwzględnione w zeznaniu podatkowym PIT składanym za rok, w którym dokonano darowizny. Powyższe oznacza, że darowizna ta obniży należny podatek do zapłaty lub cześć tej kwoty może być następnie zwrócona do ofiarodawcy jako zwrot podatku. W tytule przelewu bankowego prosimy dopisać „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO. (MALOWANIE KOŚCIOŁA).

Wpłaty indywidualnie (konto, koperty) 85 osób 24 439,5 zł

zbiórka do puszek inwestycyjnych 25 142 zł

Koła Różańcowe 6 250 zł razem ze zbiórkami 31392 zł

Suma całości 55 831,5 zł. Bóg zapłać. Brak ok 65 tys.

2. Dzisiaj niedziela 15.10

Msze niedzielne. Godz. 7.00 i 8.30 w kaplicy, 10.00 w kaplicy Serca Jezusowego i kaplicy Matki Bożej (przy wejściu głównym) 12.00 msza dla dzieci w kaplicy, dla dorosłych zależnie od ilości osób, 18.00 w kaplicy. Kaplica wraz z przedsionkiem pomieści ok 220 osób. Kaplica Matki Bożej ok. 100 osób.

kończymy przyjmowanie zgłoszeń uczniów klas VII na przygotowanie do bierzmowania

Zawiązało się pierwsze Koło Różańcowe Dzieci. Grafiki modlitwy są do odebrania w zakrystii. Dzieci, które chcą się jeszcze zapisać, utworzą drugie Koło. Deklaracje dostępne w zakrystii.

dziś przypada Dzień papieski i zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia po każdej mszy zbiórka przed kościołem, którą przeprowadzi młodzież – stypendyści Fundacji.

– bielanki zapraszają po Mszach św. na kiermasz misyjny, na którym będą sprzedawały własnoręcznie wykonane różańce. Dochód przeznaczamy na cele misyjne. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego szczytnego celu

– wypominki 9.30, – różaniec po sumie ok. g. 11.00

– wieczorem po mszy świętej Modlitwa Uwielbienia w Kaplicy Jezusowej. Są wyłożone karteczki do wpisywania modlitw, które będą przedstawiane w czasie Modlitwy. Zapraszamy

3. w kolejnych tygodniach

– Msze święte w dni powszednie odbywają się w Kaplicy Serca Jezusowego, czyli dawnej sali teatralnej. Adoracja piątkowa w kaplicy Matki Bożej.

– Nabożeństwa różańcowe dla dzieci pn-pt godz. 17.15; dla dorosłych po mszy wieczornej

-Wszelkie spotkania grup i kancelaria wg ustalonego porządku

jest otworzona książka intencji na 2024 rok.

– od 19.10 zapraszamy do porządkowania kościoła na zakończenie malowania. Potrzebna jest każda pomoc. Zapraszamy od godz. 10.00. Prosimy zabrać ze sobą wiadra, mopy, ścierki.

4. Za tydzień w niedzielę 22 października

– msze św będą już w odnowionym kościele.

– Kazania o ochronie życia będzie głosił ks. Ryszard Halba SAC

5. kolejne tygodnie

– w sobotę 27 października o 11:00 w par. św. Józefa w Sulejówku (marianie) rozpoczyna się dekanalny kurs lektorski. Zapraszamy ministrantów na pierwsze spotkanie

– 31 października w naszej parafii odbędzie się Bal Wszystkich Świętych rozpoczynamy uroczystą mszą świętą o godzinie 18:00 potem przejście ulicami Halinowa do szkoły gdzie będzie zabawa taneczna z poczęstunkiem zachęcamy bardzo serdecznie do udziału bez względu na wiek i do przebrania się za wybranego świętego zapraszamy całe rodziny ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży i dorosłych mój ulubiony święty termin składania prac do kolejne spotkanie dla organizatorów 22 października we środę po wieczornej eucharystii czyli około 18:45.

6. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas w ramach programu Szkoła Szkole realizowanego przez Caritas Polska, w którym uczniowie z polskich szkół pomagają swoim rówieśnikom w Syrii i Libanie, włącza się od 1.października 2023 do zbiórki  przyborów szkolnych przez uczniów naszych szkół i parafian. Przybory szkolne zakupione przez parafian składamy w u pani Iwonki natomiast, młodzież i dzieci zbiórki dokonują na terenie szkół. Zbiórkę wyprawki szkolnej planujemy do  22 października br. Zebrane przybory szkolne zostaną przekazane drogą lotniczą dzieciom w Syrii i Libanie. szczegóły programu na stronie www.szkolaszkole.caritas.pl

7. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy