OGŁOSZENIA NIEDZIELA 17 kwietnia 2022r.

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy.

– po sumie różaniec

godz 14.00 zapraszamy na mszę grekokatolicką

po zakończeniu Mszy ok godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

– Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i organizację Świętych Dni Triduum. Długa byłaby lista osób i funkcji jakie podjęli. Niech Pan Bóg wynagrodzi a ich imiona będą zapisane w Niebie.

2. Stałe Nabożeństwa i kancelaria w tygodniu

kancelaria parafialna jest czynna w środę 17.00 – 17.30; w piątek 17.00-17.30. W sprawach pilnych prosimy o telefon: 793 872 300. w poniedziałek nieczynna

– w środę o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza w podanych intencjach,

– w czwartek po mszy wieczornej Adoracja do godz. 20.00, Kompleta o godz. 19.45

– w piątek całodzienna Adoracja Najś Sakr. Od mszy porannej do wieczornej

– Ksiądz Artur zaprasza osoby, które chciałyby się wyspowiadać bez presji czasu w każdy piątek od godziny 16.00. Pod chórem wyłożono rachunek sumienia. Zachęcamy do skorzystania. Gdyby zabrakło można wziąć z zakrystii

3. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Niedziela po mszy ok 15.30, poniedziałek 15.00, wtorek 17.45, środa 17.30, czwartek 17.45, piątek i sobota po mszy porannej. Niedziela Miłosierdzia po mszy bizantyjskiej ok. 16.00

Różaniec niedziela godz. 9.25, poniedziałek 9.25, wtorek 17.15, środa 17.00, czwartek ok 18.40, piątek i sobota po mszy porannej i Koronce. Niedziela Miłosierdzia po sumie

4. We wtorek nie będzie spotkania w ramach  rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się Maryi . Kolejne za tydzień 26 kwietnia

5. W środę – Spotkanie bielanek o 16.30.

6. W piątek Adoracja całodzienna do godz. 17.45

7. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów

Za tydzień w II niedzielę wielkanocną

– o godz. 9.30 wypominki

– godz 14.30 zapraszamy na mszę grekokatolicką. Tego dnia w Kościołach tradycji wschodniej przypada Wielkanoc

– po zakończeniu Liturgii ok 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

– Niedziela Miłosierdzia Bożego będzie obchodzona jako Dzień Dobra – święto patronalne Caritas  . W tym dniu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek pod hasłem „Miejsca Które Są Domem”. Wiele placówek Caritas zamienione zostało na bezpieczne i przyjazne schronienie dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy zebrane środki zostaną przeznaczone na te miejsca. Również w tym dniu Parafialny Caritas przygotuje spotkanie Wielkanocne przy stole, dla uchodźców z Ukrainy którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Niech to czynienie dobra przyniesie choć w niewielkim stopniu ulgę dla cierpiących z powodu wojny, a nam którzy pomagamy zrozumienie i spojrzenie na drugiego człowieka z miłością.

8. w poniedziałek 25.04

9. We wtorek 26.04 spotkanie w ramach  rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się Maryi wg św Ludwika Grinion de Monfort. Msza godz. 18.00, następnie konferencja i Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy.

10. w środę 27.04

11. w czwartek 28 kwietnia rozpoczynamy Nowennę przed Odpustem parafialnym NMP Matki Łaski Bożej. Głowna msza odpustowa będzie w sobotę 7 maja o godz. 10.00. Po niej wspólne parafialne świętowanie.

12. W piątek 29 kwietnia po mszy wieczornej spotkania do bierzmowania grupy szkół średnich i grupy męskiej klas VIII.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto. (nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą terminal.

15. Informacje o pielgrzymkach do Fatimy i do Lourdes u ks. Piotra.

16. Ksiądz Artur zaprasza rodziny na wyjazd nad morze do Ostrowa w terminie 10-17 lipca.

17. Parafialny Zespół Caritas zachęca do przekazania 1% podatku dochodowego z rozliczenia PIT za 2021 rok na rzecz Parafialnego Caritas przy naszej parafii.

Rozliczając PIT wpisz w polu- Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego NR: KRS 0000223182, a w polu – Cel szczegółowy 1% : ZESPÓŁ PARAFIALNY HALINÓW . Wtedy pieniądze trafią na konto Caritas naszej Parafii.

18. W dalszym ciągu będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących ludzi z Ukrainy, którzy znajdują się na terenie naszej Diecezji w Ośrodku Caritas w Urlach, jak też dla uchodźców znajdujących schronienie na terenie naszej gminy Halinów.

W akcji zbierane będą: produkty spożywcze, takie jak: kawa, różne herbaty, kakao słodycze: czekolada, batony, cukierki, ciastka, czekoladki, ptasie mleczko, galaretki, konserwy mięsne, rybne, olej, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), warzywa w puszce, makarony, ryż, kasze, cukier, mąka. Środki czyszczące, dezynfekujące, proszki i płyny do prania, środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli.

Nie będą przyjmowane: ubrania, artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki, podręczniki.

Jeśli ktoś nie może dostarczyć darów rzeczowych można dokonać wpłaty na konto Caritas:

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem UKRAINA

19. Burmistrz Halinowa przypomina mieszkańcom, iż każdy właściciel budynku, zarówno mieszkalnego, jak i niemieszkalnego, w którym zainstalowane jest źródło ciepła lub spalania paliw jest zobowiązany do złożenia Deklaracji do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Deklarację można złożyć elektronicznie na stronie Głównego Nadzoru Budowlanego lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Halinowie. Deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych prze 1 lipca 2021 należy złożyć do 30 czerwca 2022. Późniejsze w ciągu 14 dni od uruchomienia źródła ogrzewania

20. Zapowiedzi

Marcin Krzysztof Gmurczyk kaw z Warszawy Międzylesia i Klaudia Bąk panna z par. tutejszej .