OGŁOSZENIA NIEDZIELA 24 kwietnia 2022r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, kończy się Oktawa Wielkanocy.

– dziś obchodzimy Dzień Dobra – święto patronalne Caritas  . W tym dniu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek pod hasłem „Miejsca Które Są Domem”. Wiele placówek Caritas zamienione zostało na bezpieczne i przyjazne schronienie dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy zebrane środki zostaną przeznaczone na te miejsca.

– ok 9.30 wypominki

– po sumie różaniec

godz 14.00 zapraszamy na mszę grekokatolicką.

Kościoły wschodnie obchodzą dziś Wielkanoc.

– po mszy Parafialny Caritas przygotuje spotkanie Wielkanocne przy stole, dla uchodźców z Ukrainy którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Niech to czynienie dobra przyniesie choć w niewielkim stopniu ulgę dla cierpiących z powodu wojny, a nam którzy pomagamy zrozumienie i spojrzenie na drugiego człowieka z miłością.

– Koronka do Miłosierdzia Bożego W tym roku ze względu na niemożność zorganizowania w kościele nabożeństwa w „godzinie Miłosierdzia” zachęcamy do prywatnej modlitwy w rodzinach. Pan Jezus wyraźnie wskazał siostrze Faustynie: „choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego”. Na stronie Parafii zostały udostępnione materiały i modlitwy do wykorzystania.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w nabożeństwie ku czci święta Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:00.

– po mszy wieczornej zapraszamy na Godzinę Uwielbienia

2. Stałe Nabożeństwa i kancelaria w tygodniu

kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek po mszy wieczornej, w środę 17.00 – 17.30;

w piątek 17.00-17.30. W sprawach pilnych prosimy o telefon: 793 872 300.

W poniedziałek nieczynna

– w środę o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza w podanych intencjach,

– we czwartek po mszy wieczornej Adoracja do godz. 20.00, Kompleta o godz. 19.45

– w piątek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej.

Ksiądz Artur zaprasza osoby, które chciałyby się wyspowiadać bez presji czasu w każdy piątek od godziny 16.00.

Różaniec niedziela godz. 11.00, poniedziałek 17.25, wtorek 17.25, środa 17.15, czwartek ok 18.40, piątek i sobota po mszy porannej

3. We wtorek spotkanie w ramach  rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się Maryi . Msza godz. 18.00, następnie konferencja i Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy.

4. W środę – Spotkanie bielanek o 17.00. Gorąco zapraszamy chętne dziewczęta młodsze i starsze. W maju przewidziane są spotkania ,,w terenie” przy kapliczkach Maryjnych. Bielanki składają serdeczne ,,Bóg zapłać” za ofiarność i życzliwość okazaną na kiermaszu misyjnym. Zebrano 400 zł. Pieniądze te będą przeznaczone dla dzieci objętych Adopcją Serca oraz jako cegiełka na budowę szkoły w Afryce.

Spotkanie dzieci komunijnych przed spowiedzią z klas 3 A, B, C godz. 16.00

5. w czwartek 28 kwietnia rozpoczynamy Nowennę przed Odpustem parafialnym NMP Matki Łaski Bożej. Głowna msza odpustowa będzie w sobotę 7 maja o godz. 10.00. Po niej wspólne parafialne świętowanie.

6. W piątek Adoracja całodzienna do godz. 17.45

po mszy wieczornej spotkania do bierzmowania grupy szkół średnich i grupy męskiej klas VIII.

7. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów

8. Za tydzień w III niedzielę wielkanocną 1 maja

– ok. 9.30 różaniec

– po sumie modlitwy, litania do Najśw Maryi Panny i procesja

– godz 14.00 zapraszamy na mszę grekokatolicką.

– po mszy wieczornej Adoracja w obronie życia poczętego do godz. 20.00

9. We wtorek 3 maja porządek mszy niedzielny

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto. (nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą terminal.

12. W dalszym ciągu będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących ludzi z Ukrainy, którzy znajdują się na terenie naszej Diecezji w Ośrodku Caritas w Urlach, jak też dla uchodźców znajdujących schronienie na terenie naszej gminy Halinów.

W akcji zbierane będą: produkty spożywcze, takie jak: kawa, różne herbaty, kakao słodycze: czekolada, batony, cukierki, ciastka, czekoladki, ptasie mleczko, galaretki, konserwy mięsne, rybne, olej, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), warzywa w puszce, makarony, ryż, kasze, cukier, mąka. Środki czyszczące, dezynfekujące, proszki i płyny do prania, środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli.

Nie będą przyjmowane: ubrania, artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki, podręczniki.

Jeśli ktoś nie może dostarczyć darów rzeczowych można dokonać wpłaty na konto Caritas:

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem UKRAINA

13. Burmistrz Halinowa przypomina mieszkańcom, iż każdy właściciel budynku, zarówno mieszkalnego, jak i niemieszkalnego, w którym zainstalowane jest źródło ciepła lub spalania paliw jest zobowiązany do złożenia Deklaracji do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Deklarację można złożyć elektronicznie na stronie Głównego Nadzoru Budowlanego lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Halinowie. Deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych prze 1 lipca 2021 należy złożyć do 30 czerwca 2022. Późniejsze w ciągu 14 dni od uruchomienia źródła ogrzewania

14. Zapowiedzi

Stosownie do przepisów kan. 1043 i 1051 KPK i pkt 369 I Synodu Diecezji Warszawsko-Praskiej rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji ogłasza że w dniu 21 maja 2022 alumn V roku WSD pw Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Tarchominie Marcin Malinowski syn Marka Wojciecha i Bożeny ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Polecamy Marcina modlitwom wiernych