OGŁOSZENIA NIEDZIELA 10 kwietnia 2022r.

1. Dziś Niedziela Palmowa

– o godz. 9.30 wypominki

– po sumie Gorzkie Żale i następnie różaniec

– В неділю 10-04-2022 о годині 14:00 запрошуємо на Божественну Літургію в костелі Божої Матері в Галінові. Вул. Окунєвська 61. Якщо буде зацікавлення серед вірних Літургія може служитись кожного неділю. W niedzielę 10-04-2022 godz 14.00 zapraszamy na mszę grekokatolicką w kosciele NMP Matki Łaski Bozej w Halinowie, ul. Okuniewska 61. Coniedzielne msze będziemy kontynuować.

– Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła charytatywne naszej parafii.

2. w poniedziałek po mszy wieczornej ostatni raz przed świętami czynna kancelaria parafialna

3. We wtorek spotkanie w ramach  rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się Maryi wg św Ludwika Grinion de Monfort. Msza godz. 18.00, następnie konferencja i Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy.

4. W środę – Spotkanie bielanek o 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta młodsze i starsze , które chciałyby w tej formie służby uczestniczyć.

od godz. 17.00 spowiedź „ostatniej szansy” przed świętami. Będzie trwała do godz. 21.00

5. Od Wielkiego Czwartku wieczorem do Niedzieli Zmartwychwstania będzie trwało Święte Triduum Paschalne. Porządek Triduum poniżej

6. w Poniedziałek Wielkanocny msze święte wg porządku niedzielnego

7. Niedziela Miłosierdzia Bożego będzie obchodzona jako Dzień Dobra – święto patronalne Caritas największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. Nasz Parafialny Caritas włącza się w obchody Dnia Dobra. W tym dniu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek pod hasłem „Miejsca Które Są Domem”. Wiele placówek Caritas zamienione zostało na bezpieczne i przyjazne schronienie dla naszych Sióstr i Braci z Ukrainy zebrane środki zostaną przeznaczone na te miejsca. Również w tym dniu Parafialny Caritas przygotuje spotkanie Wielkanocne przy stole, dla uchodźców z Ukrainy którzy znaleźli schronienie w naszej gminie. Niech to czynienie dobra przyniesie choć w niewielkim stopniu ulgę dla cierpiących z powodu wojny, a nam którzy pomagamy zrozumienie i spojrzenie na drugiego człowieka z miłością.

8. Istnieje możliwość zamówienia mszy gregoriańskiej w listopadzie osoby zainteresowane prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej do świąt.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto. (nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą terminal.

11. Parafialny Zespół Caritas zachęca do przekazania 1% podatku dochodowego z rozliczenia PIT za 2021 rok na rzecz Parafialnego Caritas przy naszej parafii.

Rozliczając PIT wpisz w polu- Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego NR: KRS 0000223182, a w polu – Cel szczegółowy 1% : ZESPÓŁ PARAFIALNY HALINÓW, wtedy pieniądze trafią na konto Caritas naszej Parafii.

12. W dalszym ciągu będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących ludzi z Ukrainy, którzy znajdują się na terenie naszej Diecezji w Ośrodku Caritas w Urlach, jak też dla uchodźców znajdujących schronienie na terenie naszej gminy Halinów.

Jeśli ktoś nie może dostarczyć darów rzeczowych można dokonać wpłaty na konto Caritas:

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem UKRAINA

13. Burmistrz Halinowa przypomina mieszkańcom, iż każdy właściciel budynku, zarówno mieszkalnego, jak i niemieszkalnego, w którym zainstalowane jest źródło ciepła lub spalania paliw jest zobowiązany do złożenia Deklaracji do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Deklarację można złożyć elektronicznie na stronie Głównego Nadzoru Budowlanego lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Halinowie. Deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych prze 1 lipca 2021 należy złożyć do 30 czerwca 2022. Późniejsze w ciągu 14 dni od uruchomienia źródła ogrzewania

14. Zapowiedzi

Marcin Krzysztof Gmurczyk kaw z Warszawy Międzylesia i Klaudia Bąk panna z par. tutejszej

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Porządek celebracji w parafii NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie 2022

PIERWSZA DOBA TRIDUUM

Wielki Czwartek

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej (Liturgia Słowa, obmycie nóg, procesja z darami, Liturgia Eucharystyczna)

*Adoracja w kaplicy (tzw Ciemnicy)

*Gorzkie Żale cz. 1