OGŁOSZENIA NIEDZIELA 3 kwietnia 2022r.

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu.

– po sumie Gorzkie Żale i następnie różaniec

– В неділю 3-04-2022 о годині 14:00 запрошуємо на Божественну Літургію в костелі Божої Матері в Галінові. Вул. Окунєвська 61. Якщо буде зацікавлення серед вірних Літургія може служитись кожного неділю. W niedzielę 3-04-2022 godz 14.00 zapraszamy na mszę grekokatolicką w kosciele NMP Matki Łaski Bozej w Halinowie, ul. Okuniewska 61. Coniedzielne msze będziemy kontynuować.

– Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać Świece Wielkanocne wraz z ozdobami wielkanocnymi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła charytatywne naszej parafii.

Bielanki organizują kiermasz misyjny i będą rozprowadzać ozdoby wielkanocne.

2. Stałe Nabożeństwa i kancelaria w tygodniu

kancelaria parafialna jest czynna: w poniedziałek po wieczornej mszy świętej do 19.30,

w środę 17.00 – 17.30; w piątek 17.00-17.30. W sprawach pilnych prosimy o telefon: 793 872 300.

codzienne modlitwy różańcowe poniedziałek, wtorek godz. 17.25, środa godz. 17.15, czwartek po mszy wieczornej, piątek, sobota po mszy porannej

– w środę o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza w podanych intencjach,

– w czwartek po mszy wieczornej Adoracja do godz. 20.00, Kompleta o godz. 19.45

– w piątek całodzienna Adoracja Najś Sakr. Od mszy porannej do wieczornej

– Ksiądz Artur zaprasza osoby, które chciałyby się wyspowiadać bez presji czasu w każdy piątek od godziny 16.00. Pod chórem wyłożono rachunek sumienia. Zachęcamy do skorzystania. Gdyby zabrakło można wziąć z zakrystii

3. w poniedziałek po mszy wieczornej o godz. 19.00 spotkanie rodziców i chrzestnych podających swoje dzieci do chrztu w kwietniu.

4. We wtorek spotkanie w ramach  rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się Maryi wg św Ludwika Grinion de Monfort. Msza godz. 18.00, następnie konferencja i Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy osoby, które pragną włączyć się w to nabożeństwo, jak również osoby zawierzone aby odnowiły w sobie to zobowiązanie.

– w sali teatralnej spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VII i grupy żeńskiej klas VIII

4. W środę – Spotkanie bielanek o 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta młodsze i starsze , które chciałyby w tej formie służby uczestniczyć.

5. W piątek

Adoracja całodzienna do godz. 17.00

– 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci

– 18.00 msza św.

– Po wieczornej mszy (ok.18.40) Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

– spotkanie kandydatów do bierzmowania szkół średnich

adoracja całonocna. Prosimy o wpisywanie się na listę

6. W sobotę

– o godz. 9.00 spotkanie ministrantów

7. Za tydzień w VI niedziele Wielkiego Postu.

– o godz. 9.30 wypominki

– po sumie Gorzkie Żale i następnie różaniec

– В неділю 10-04-2022 о годині 14:00 запрошуємо на Божественну Літургію в костелі Божої Матері в Галінові. Вул. Окунєвська 61. Якщо буде зацікавлення серед вірних Літургія може служитись кожного неділю. W niedzielę 10-04-2022 godz 14.00 zapraszamy na mszę grekokatolicką w kosciele NMP Matki Łaski Bozej w Halinowie, ul. Okuniewska 61. Coniedzielne msze będziemy kontynuować.

– Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła charytatywne naszej parafii.

8. w poniedziałek ostatni raz przed świętami po mszy świętej czynna kancelaria parafialna

9. We wtorek spotkanie w ramach  rekolekcji 33 dni przygotowania do oddania się Maryi wg św Ludwika Grinion de Monfort. Msza godz. 18.00, następnie konferencja i Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy.

10. w środę od godz. 17.00 spowiedź „ostatniej szansy” przed świętami. Będzie trwała do godz. 21.00

11. Od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania będzie Święte Triduum Paschalne. Porządek Triduum na oddzielnej karcie dołączonej do gazetki parafialnej.

12. Istnieje możliwość zamówienia mszy gregoriańskiej w II połowie roku (sierpień-listopad) osoby zainteresowane prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej do świąt.

13.. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto. (nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą terminal.

15. Informacje o pielgrzymkach do Fatimy i do Lourdes u ks. Piotra.

16. Ksiądz Artur zaprasza rodziny na wyjazd nad morze do Ostrowa w terminie 10-17 lipca.

17. Parafialny Zespół Caritas zachęca do przekazania 1% podatku dochodowego z rozliczenia PIT za 2021 rok na rzecz Parafialnego Caritas przy naszej parafii.

Rozliczając PIT wpisz w polu- Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego NR: KRS 0000223182, a w polu – Cel szczegółowy 1% :ZESPÓŁ PARAFIALNY HALINÓW . Wtedy pieniądze trafią na konto Caritas naszej Parafii.

18. W dalszym ciągu będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących ludzi z Ukrainy, którzy znajdują się na terenie naszej Diecezji w Ośrodku Caritas w Urlach, jak też dla uchodźców znajdujących schronienie na terenie naszej gminy Halinów.

W akcji zbierane będą: produkty spożywcze, takie jak: kawa, różne herbaty, kakao słodycze: czekolada, batony, cukierki, ciastka, czekoladki, ptasie mleczko, galaretki, konserwy mięsne, rybne, olej, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), warzywa w puszce, makarony, ryż, kasze, cukier, mąka. Środki czyszczące, dezynfekujące, proszki i płyny do prania, środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli.

Nie będą przyjmowane: ubrania, artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki, podręczniki.

Jeśli ktoś nie może dostarczyć darów rzeczowych można dokonać wpłaty na konto Caritas:

PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem UKRAINA