OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020r.

1. MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE sprawujemy jak zwykle.- godz. 700, 830, 1000, 1200, 1800.  Sprawujemy równolegle druga Mszę Świętą  w kaplicy o godz. 8.30, 10.00 i 12.00.

Limity osób w naszym kościele – połowa dotychczasowej liczby osób czyli ok. 56.

Planujemy transmisje mszy z kościoła parafialnego po zakupie i zainstalowaniu odpowiednich kamer.

KOMUNIA ŚWIĘTA. W niedzielę poza Mszą Świętą dla osób, które skorzystały z dyspensy a chcą przyjąć Ciało Chrystusa kościół będzie otwarty i w godzinach 1130 1145, 1300 1315 i 1730-1745 będzie możliwość przyjąć Ciało Chrystusa. Jeśli zajdzie potrzeba wprowadzimy kolejne godziny.

PORZĄDEK CELEBRACJI W TYGODNIU nadal nie ulega zmianie – codziennie msze o 700 i 1800 Limity nie są przekraczane

Zachęcamy do udziału we mszy w tygodniu (przynajmniej raz na tydzień) osoby, które z różnych względów skorzystają z dyspensy i będą nieobecne w niedziele. Nie traćcie kontaktu z Ofiarą Mszy św i Chrystusem Eucharystycznym.

SPOWIEDŹ przed każdą Mszą Świętą. Na razie w konfesjonałach. Folię można zawsze odkazić płynem dezynfekującym. Zachęcam do korzystania. Od poniedziałku do piątku będziemy spowiadać w godz. 630 – 655 i 1730 – 1800. Proszę Was abyście skorzystali z możliwości spowiedzi, gdyż może się okazać, że nie będzie takiej możliwości przed Świętami.

KANCELARIA w godzinach wyznaczonych – poniedziałek po Mszy Świętej do 1930, środa i piątek 1700-1800. Sprawy kancelaryjne można omawiać telefonicznie z jednym z duszpasterzy lub sekretariatem. E-mail: parafiahalinow@gmail.com W sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

2.Spotkania kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, bielanek i ministrantów są zawieszone do odwołania.

3. Dziś w niedzielę

– po Mszy Świętej o g. 1000 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

– Dziś odbywa się zbiórka do skarbony z okazji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym;

– Po mszy o godz. 1800 zakończenie Akcji Różaniec do granic Nieba.

4. W środę o 1745 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 2000 Różaniec i Adoracja Najśw. Sakramentu. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1755. O 1730 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Po Mszy Świętej wieczornej całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy do zapisów na listę w zakrystii. Zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby. Adoracja nocna odbędzie się tylko wówczas kiedy do czwartku wszystkie dyżury adoracyjne będą zapełnione.

7. W przyszłą niedzielę – taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne

– Zostaną wprowadzone do naszej parafii relikwie I stopnia bł Karoliny Kózkówny. Wprowadzenie odbędzie się o godz. 1000 i 1200. O godz. 1630 będzie nabożeństwo – czuwanie przy relikwiach dla młodzieży. Obrzędy i modlitwy poprowadzi ks. Łukasz z diec rzeszowskiej, studiujący w Centrum Misyjnym.

– Osoby pragnące przyłączyć się do grupy Ostiariuszy zapraszamy na spotkanie i modlitwę na godz. 1900. O tej posłudze mówi wprowadzenie do mszału (OWMR-2002 nr.105): „Funkcję liturgiczną pełnią także Ci, którzy zbierają ofiary w kościele oraz Ci, którzy w pewnych krajach przyjmują wiernych w drzwiach kościoła, wskazują im właściwe miejsca i utrzymują porządek w czasie procesji.”. Chcemy aby ta posługa była obecna także w naszej parafii.

8. Parafialny Zespół Caritas apeluje o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc.Pomóż seniorom w obliczu zagrożenia koronawirusem bądźmy czujni i odpowiedzialni za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Seniorzy w obliczu zagrożenia wymagają od nas  dodatkowego wsparcia. Zapukaj więc do drzwi swojego starszego sąsiada zapytaj czy nie potrzebuje pomocy.

9. Podziękowania

– Dziękujemy panom za uprzątnięcie otoczenia kościoła z liści oraz ich wywiezienie.

– Dziękujemy paniom pomagającym przy sprzątaniu kościoła i układaniu kwiatów. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w tę troskę o piękno świątyni i jej otoczenia.

– Dziękujemy firmie COSMOS Andrzej Sukiennik za ofiarowane maseczki.

– Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne – zarówno na utrzymanie budynku kościoła i pracowników jak również na zakup sprzętu i wykonanie monitoringu kościoła i jego otoczenia.

10. Planujemy wykonanie monitoringu (zakup i instalacja kamer w kościele i wokół niego). Trwa akcja zbierania funduszy na ten cel. Ewentualne wpłaty na konto proszę dokonywać z tytułem monitoring.

Ze względu na sytuację związaną z ograniczeniem liczby wiernych jesteśmy również wdzięczni za każdą wpłatę na rzecz  utrzymania budynku kościoła i pracowników.(opłaty faktur za media, pensje, itd)

11. Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o reżimie sanitarnym i obowiązku zakrywania dróg oddechowych (noszenia maseczek albo przyłbic).

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.