OGŁOSZENIA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA -15.11.2020r.

1. MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE sprawujemy jak zwykle.- godz. 700, 830, 1000, 1200, 1800.  Sprawujemy równolegle druga Mszę Świętą  w kaplicy o godz. 8.30, 10.00 i 12.00. Limity osób w naszym kościele – połowa dotychczasowej liczby osób czyli ok. 56.

Planujemy transmisje mszy z kościoła parafialnego po zakupie i zainstalowaniu odpowiednich kamer.

KOMUNIA ŚWIĘTA. W niedzielę poza Mszą Świętą dla osób, które skorzystały z dyspensy a chcą przyjąć Ciało Chrystusa kościół będzie otwarty i w godzinach 1130-11.45 13.00-13.15 i 1730-1745 będzie możliwość przyjąć Ciało Chrystusa. Jeśli zajdzie potrzeba wprowadzimy kolejne godziny.

PORZĄDEK CELEBRACJI W TYGODNIU nadal nie ulega zmianie – codziennie msze o 700 i 1800 Limity nie są przekraczane

Zachęcamy do udziału we mszy w tygodniu (przynajmniej raz na tydzień) osoby, które z różnych względów skorzystają z dyspensy i będą nieobecne w niedziele. Nie traćcie kontaktu z Ofiarą Mszy św i Chrystusem Eucharystycznym.

SPOWIEDŹ przed każdą Mszą Świętą. Na razie w konfesjonałach. Folię można zawsze odkazić płynem dezynfekującym. Zachęcam do korzystania. Od poniedziałku do piątku będziemy spowiadać w godz. 630-655 i 1730 – 1800. Proszę  aby skorzystać z możliwości spowiedzi, gdyż może się okazać, że nie będzie takiej możliwości przed Świętami.

KANCELARIA w godzinach wyznaczonych – poniedziałek po Mszy Świętej do 1930, środa i piątek 1700-1800. Sprawy kancelaryjne można omawiać telefonicznie z jednym z duszpasterzy lub sekretariatem. E-mail: parafiahalinow@gmail.com W sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

2.Spotkania kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, bielanek i ministrantów są zawieszone do odwołania.

3. Dziś w niedzielę

– Zostaną wprowadzone do naszej parafii relikwie I stopnia bł Karoliny Kózkówny. Wprowadzenie odbędzie się o godz. 10.00 i 12.00. O godz. 16.30 będzie nabożeństwo – czuwanie przy relikwiach dla młodzieży. Obrzędy i modlitwy poprowadzi ks. Łukasz z diec rzeszowskiej, studiujący w Centrum Misyjnym.

Osoby pragnące przyłączyć się do grupy Ostiariuszy zapraszamy na spotkanie i modlitwę na godz. 19.00. O tej posłudze mówi wprowadzenie do mszału (OWMR-2002 nr.105): „Funkcję liturgiczną pełnią także Ci, którzy zbierają ofiary w kościele oraz Ci, którzy w pewnych krajach przyjmują wiernych w drzwiach kościoła, wskazują im właściwe miejsca i utrzymują porządek w czasie procesji.”. Chcemy aby ta posługa była obecna także w naszej parafii.

zbiórka do skarbony będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne

4. w poniedziałek Rocznica Poświęcenia kościoła parafialnego. 25 lat temu we Wspomnienie NMP Ostrobramskiej – 16 listopada 1995 r. kościół konsekrował bp Kazimierz Romaniuk

5. W środę o 1745 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 2000 Różaniec i Adoracja Najśw. Sakramentu. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

7. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1755. O 1730 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny

9. Parafialny Zespół Caritas apeluje o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc.Pomóż seniorom w obliczu zagrożenia koronawirusem bądźmy czujni i odpowiedzialni za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Seniorzy w obliczu zagrożenia wymagają od nas  dodatkowego wsparcia. Zapukaj więc do drzwi swojego starszego sąsiada zapytaj czy nie potrzebuje pomocy.

10. Podziękowania

– Dziękujemy panom za czuwanie nad bezpieczeństwem w kościele w czasie nocnej adoracji.

– Dziękujemy paniom pomagającym przy sprzątaniu kościoła i układaniu kwiatów. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w tę troskę o piękno świątyni i jej otoczenia.

– Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne – zarówno na utrzymanie budynku kościoła i pracowników jak również na zakup sprzętu i wykonanie monitoringu kościoła i jego otoczenia.

11. Planujemy wykonanie monitoringu (zakup i instalacja kamer w kościele i wokół niego). Trwa akcja zbierania funduszy na ten cel. Ewentualne wpłaty na konto proszę dokonywać z tytułem monitoring. Na monitoring zebraliśmy prawie połowę oczekiwanej kwoty.

Ze względu na sytuację związaną z ograniczeniem liczby wiernych jesteśmy również wdzięczni za każdą wpłatę na rzecz  utrzymania budynku kościoła i pracowników.(opłaty faktur za media, pensje, itd)

12. W naszej parafii Rodzice, w Różach Różańca modlą się za Dzieci. Zapraszamy dzieci, które chcą modlić się za Rodziców. Modlitwa, którą Ich otoczycie to jeden dziesiątek każdego dnia. Zapisy dzieci osobiście po każdej Mszy Św. lub telefonicznie.

13 Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o reżimie sanitarnym i obowiązku zakrywania dróg oddechowych (noszenia maseczek albo przyłbic).

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.