OGŁOSZENIA – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH) – 1.11.2020r.

PODZIĘKOWANIA

W zamieszaniu jakiego jesteśmy świadkami dziękuję wszystkim, którzy strzegą naszego kościoła, jako budynku i Kościoła jako wspólnoty. Nie przypuszczałem, że dożyjemy takich czasów. Błogosławię z serca wszystkim parafianom i sympatykom, za wrogów się módlmy.  ks. Proboszcz

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA,
minęły 3 lata od Różańca Do Granic. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 roku, udaliśmy się na granice Polski z różańcami w ręku. Prosiliśmy Niebo o nawrócenie i jedność w narodzie, o pokój dla Polski i świata, o ochronę wiary w Europie; i we wszystkich naszych sprawach.

W „Różańcu do granic” wzięło udział ponad MILION naszych rodaków na całym świecie. Dziś dziękujemy Bogu za tamten znak sprzed 3 lat. Przekonaliśmy się, że potrafimy się jednoczyć. Że we wspólnocie jesteśmy siłą. Że modlitwa jest potęgą. Takie rzeczy, to tylko z Matką Bożą!

W tym roku podejmujemy inne zadanie, do którego zapraszamy Was wszystkich. Podczas tegorocznej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.

W naszej parafii po mszy wieczornej w dniach 1-8 listopada będziemy odmawiać różaniec wraz z dołączonymi modlitwami. Więcej informacji na stronie www.rozaniecdogranic.pl

1. MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE sprawujemy jak zwykle.- godz. 700, 830, 1000, 1200, 1800.  W razie potrzeby będziemy sprawować równolegle druga Mszę Świętą  w kaplicy lub dodamy kolejne. Informacje będą podawane na bieżąco na stronie internetowej parafii i profilu facebookowym. Limity osób w naszym kościele – strefa czerwona – Prezbiterium 11 osób; nawa kościoła 43 osoby; chór 7 osób; kaplica MB Nieustającej Pomocy 7 osób; kruchta i kaplica Adoracji  9 osób; korytarze 7 osób; RAZEM 84 osoby; dodatkowo: sala teatralna (tymczasowa kaplica) 30 osób; korytarz przed salą 3 osoby RAZEM 33 osoby Łącznie 117 osób;

KOMUNIA ŚWIĘTA. W niedzielę poza Mszą Świętą dla osób, które skorzystały z dyspensy a chcą przyjąć Ciało Chrystusa kościół będzie otwarty i w godzinach 1130-1230 i 1730-1800 będzie możliwość przyjąć Ciało Chrystusa. Jeśli zajdzie potrzeba wprowadzimy kolejne godziny.

PORZĄDEK CELEBRACJI W TYGODNIU nadal nie ulega zmianie – codziennie msze o 700 i 1800

SPOWIEDŹ przed każdą Mszą Świętą. Na razie w konfesjonałach. Folię można zawsze odkazić płynem dezynfekującym. Zachęcam do korzystania. Od poniedziałku do piątku będziemy spowiadać w godz. 630-655 i 1730 – 1800. Proszę Was abyście skorzystali z możliwości spowiedzi, gdyż może się okazać, że nie będzie takiej możliwości przed Świętami.

KANCELARIA w godzinach wyznaczonych – poniedziałek po Mszy Świętej do 1930, środa i piątek 1700-1800. Sprawy kancelaryjne można omawiać telefonicznie z jednym z duszpasterzy lub sekretariatem. E-mail: parafiahalinow@gmail.com W sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

2. Dziś w niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu są sprawowane o godz. 700 830 1000 1200 1800. Po Mszy Świętej o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych bez procesji wokół kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji życia do godz. 2000. ok. Godz. 19.00 spotkanie chętnych do zaangażowania się w straż prafaialną – grono osób gotowych ochraniać kościół.  Msza Święta w intencji dusz polecanych w Modlitwie Wypominkowej będzie odprawiana wg zwyczaju w trzecią niedzielę miesiąca o g. 1000. Modlitwa Wypominkowa będzie podzielona na 3 części. Wypominki będą czytane w drugą, trzecią i czwartą niedzielę miesiąca ok. godz. 9.35 (między Mszami Św. o godz. 8.30 i 10.00. Na Modlitwę Wypominkową przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Karty Wypominkowe wyłożone są w kruchcie kościoła.

3. spotkania kandydatów do bierzmowania, bielanek i ministrantów są zawieszone do odwołania.

4. W poniedziałek  2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o  g.:  700 1000 i 1800. Za zmarłych polecanych w Wypominkach Parafialnych modlić się będziemy w PROCESJI ZA ZMARŁYCH po Mszy Świętej o g. 1000 i w NIESZPORACH ZA ZMARŁYCH, po Mszy Świętej o g. 1800. W listopadzie można zyskać 8 razy specjalny odpust zupełny ofiarowany tylko w intencji zmarłych. W tym celu należy: 1 – nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę; 2 – odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego; 3 – być w stanie Łaski Uświęcającej; 4 – przyjąć Komunię Świętą; 5 – nie mieć żadnego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. [Warunek ten oznacza dyspozycję wewnętrzną: szczere, nie pozostawiające żadnych niedomówień nastawienie umysłu i woli na spełnianie Woli Bożej, jej najdrobniejszych nakazów i na pełne jej umiłowanie, przy równoczesnym odwróceniu się od wszelkich nieuporządkowanych powikłań ze światem, ludźmi oraz samym sobą.]Jest wskazane utrzymanie takiego stanu ducha przez cały okres dopełniania warunków połączonych z uzyskaniem odpustu zupełnego. Pewnym minimum jest zaistnienie takiego stanu w końcowy etapie wypełniania warunków odpustowych. (W tym roku odpust ten można uzyskiwać przez wybrane przez siebie 8 dni listopada, ale które przypadają w jednym ciągu.) TEGO DNIA KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.

5. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo w intencji nowych powołań, Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 2000. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

6. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1400 (Ze względu na Ślub; po Ślubie ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu). Spowiedź rano od g. 630, a wieczorem  od g. 1600. Msze Święte będą odprawiane o g.: 700 1700 i 1800. Po Mszy Świętej o 1700 Litania do Serca Pana Jezusa, z racji I Piątku Miesiąca. W I piątek miesiąca wizyta u chorych z Sakramentami Świętymi. Prosimy, aby osoby pragnące, aby ks. przyszedł do nich z Panem Jezusem zgłosiły to do czwartku w zakrystii.

7. W I sobotę, NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE – WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 900. Nabożeństwo rozpoczynamy  Mszą Świętą o g. 700.  

8. W przyszłą niedzielę : spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców jest odwołane; po Mszy Świętej g. 1000 w kościele odbędzie się spotkanie dla Kół Żywego Różańca; odbywa się zbiórka do skarbony z okazji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym;

9. Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o reżimie sanitarnym i obowiązku zakrywania dróg oddechowych (noszenia maseczek albo przyłbic).

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Parafialny Zespół Caritas apeluje o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc. Pomóż seniorom w obliczu zagrożenia koronawirusem bądźmy czujni i odpowiedzialni za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Seniorzy w obliczu zagrożenia wymagają od nas  dodatkowego wsparcia. Zapukaj więc do drzwi swojego starszego sąsiada zapytaj czy nie potrzebuje pomocy.