Ogłoszenia – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

1. Drodzy Parafianie, przyszło nam żyć w trudnych czasach, ale jako uczniowie naszego Pana pokładamy ufność w Bożym Miłosierdziu.

Zaczynamy kolejny tydzień października z nowymi ograniczeniami jakie niesie zaraza. Dziękuję za odpowiedzialność w codziennym zachowaniu. Niech nadzieja, którą jest Chrystus Pan nieustannie nas prowadzi.

Zgodnie z postanowieniem Rządu, na Mszy nie może być więcej niż jedna osoba na 4 m2, a ja nie chciałbym i nie wyobrażam sobie tego, że jako Wasi duszpasterze mielibyśmy Was liczyć przy wejściu do kościoła aby zamykać drzwi przed kimkolwiek, dlatego proszę Was abyście wykazali roztropność i zrozumienie dla proponowanych rozwiązań.

Dekret ks. Biskupa z dnia 16 października 2020 dotyczący zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa daje nam wskazania co do dalszych działań.  „W związku z trwającą epidemią chcemy dołożyć starań, by wierni gromadzący się w świątyniach mogli bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, korzystać z sakramentów świętych i szukać umocnienia w Bogu w tym trudnym czasie. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są konkretne reguły bezpieczeństwa i higieny. W związku z tym przypominam – pisze ks. biskup – o dotychczas obowiązujących zasadach oraz przekazuję dodatkowe postanowienia, które należy wdrożyć podczas liturgii i innych działań duszpasterskich.”

W naszej rzeczywistości parafialnej stosując się do wszelkich podanych reguł zwracamy uwagę na:

2. Msze święte niedzielne sprawujemy jak zwykle.- godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00. Zgodnie z zaleceniem ks. bp. przychodzą na nie osoby związane z intencją oraz mogą przyjść inni oby tylko nie przekroczyć wyznaczonej liczby osób. W razie potrzeby będziemy sprawować równolegle druga mszę w kaplicy lub dodamy kolejne. Informacja zostanie podana po dzisiejszym dniu i liczeniu ilu wiernych realnie zdecydowało się wziąć udział w liturgii.

Limity osób w naszym kościele (strefa żółta):
prezbiterium                           19 osób
nawa kościoła                         75 osób
chór                                        11 osób
kaplica MB Nieust Pom.   12 osób
kruchta i kaplica Adoracji   15 osób
korytarze                                12 osób
RAZEM                                  144 osób

dodatkowo: sala teatralna (tymczasowa kaplica)      51 osób
korytarz przed salą                 5 osób
RAZEM                                 56 osób

Komunia święta. Będąc w stanie łaski uświęcającej możecie moi kochani Parafianie przyjąć Komunię duchowo, korzystając z wszelkich łask związanych z rzeczywistym i fizycznym przyjęciem Ciała Pańskiego w Komunii sakramentalnej na Mszy św. (tak nas uczy Sobór Trydencki). Jednak w niedzielę poza mszą dla osób, które korzystały z dyspensy a chcą przyjąć Ciało Chrystusa kościół będzie otwarty i w godzinach 11.30-12.00 i 17.30-18.00 będzie możliwość przyjąć Ciało Chrystusa. Jeśli zajdzie potrzeba wprowadzimy kolejne godziny.

Porządek celebracji w tygodniu nie ulega zmianie. – Codziennie msze o 7.00 i 18.00.

Nadal kościół parafialny będzie otwarty codziennie od godz. 17:00 do 19:00 tak abyście mogli wstąpić na indywidualną modlitwę. Piątek – cały dzień adoracja.

Spowiedź przed każdą mszą świętą. Na razie w konfesjonałach. Folię można zawsze odkazić płynem dezynfekującym. Zachęcam do korzystania. Od poniedziałku do piątku będziemy spowiadać od godz. 17:30 do 18:00, proszę Was abyście skorzystali z możliwości spowiedzi, gdyż może się okazać, że nie będzie takiej możliwości przed Świętami.

Namaszczenie chorych – każdemu z Was moi parafianie służymy wizytą w waszych domach, jeśli nie możecie przybyć na spowiedź do kościoła i chcielibyście skorzystać z Sakramentu chorych i Komunii Świętej to proszę dzwonić na nr tel. kancelarii parafialnej lub numery ks proboszcza lub wikariusza. (najlepszy dzień na wizytę – piątek. W razie pilnego wezwania każdy).

4. kancelaria w godzinach wyznaczonych – poniedziałek po mszy św do 19.30, środa i piątek 17.00-18.00. Sprawy kancelaryjne można omawiać telefonicznie z jednym z duszpasterzy lub sekretariatem. E-mail: parafiahalinow@gmail.com W sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

5.Pozostają jedynie konieczne spotkania grup formacyjnych. Może w nich uczestniczyć w „strefie żółtej” do 25 osób. (przy zachowaniu odpowiedniego dystansu oraz przy użyciu maseczek ochronnych i dezynfekcji rąk). Przygotowanie do bierzmowania, do małżeństwa, spotkania zamkniętych grup formacyjnych.

6. Zachęcam do modlitwy rodzinnej różańcem.

7. Jak będzie wyglądał przyszłość – nie wiemy. Decyzje dotyczące kolejnych tygodni będziemy podejmować na bieżąco. Teraz jeszcze za wcześnie. Proszę śledzić informacje na stronie parafialnej oraz na parafialnym facebooku.

Proszę o izolowanie się osób będących w grupach podwyższonego ryzyka a pozostałych o nie narażanie się na zbędne kontakty. Uczestnicząc we Mszach Świętych i Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust (przyłbice, maseczki, kominy, itp). Obecnie obowiązuje nakaz zakrywania dróg oddechowych również poza budynkiem kościoła.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławimy wraz z duszpasterzami.
ks. Arkadiusz Rakoczy – Wasz proboszcz


1 Dziś w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych na Mszach Świętych i przystępujących do Komunii Świętej.

Taca jest przeznaczona na Misje Święte.

Po Mszy Świętej o 10 i 12 będzie sprzedaż różańców wykonanych przez bielanki.

Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na cele misyjne – a szczególnie na dzieci objęte  adopcją serca przez uczniów Szkoły Podstawowej w Halinowie.

Od dzisiejszej niedzieli, ze względu na panujące ograniczenia wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą o g. 830 w każdą niedzielę. Ze względu na to zmienia się sposób Modlitwy Wypominkowej. Msza Święta w intencji dusz polecanych w Modlitwie Wypominkowej będzie odprawiana wg zwyczaju w trzecią niedzielę miesiąca o g. 1000. Modlitwa Wypominkowa będzie podzielona na 3 części. Wypominki będą czytane w drugą, trzecią i czwartą niedzielę miesiąca ok. godz. 9.35 (między Mszami Św. o godz. 8.30 i 10.00. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Karty Wypominkowe wyłożone są w kruchcie kościoła

2 po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich. Grupa dziewcząt.

3 We wtorek spotkanie bielanek godz. 1700.

4 W czwartekpo Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 2000. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

5 W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1730

6 W sobotę: 900 zbiórka kandydatów na ministrantów; o 1000  zbiórka ministrantów; o 1900 kolejne spotkanie Kursu Przedmałżeńskiego.

7 Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe do naszego kościoła w następującym porządku. Dzieci: od poniedziałku do piątku o 1730. Dorośli: od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o g. 1000. W październiku z racji na Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

8 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. ZAPOWIEDZI: Mateusz Iwanowski, kaw. z par. św. Anny w Długiej Kościelnej, Sylwia Paska, panna z par. tut.

10. Z uwagi na ograniczenia dotyczące ilości wiernych na mszach świętych i w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności wiernych za kościół można wpłacać środki pieniężne przeznaczone na niedzielną kolektę tj, na tzw „tacę” na konto parafii. Utrzymanie kościoła parafialnego (opłaty ZUS, US, woda, gaz – ogrzewanie, energia, śmieci, ochrona, telefony, pensje pracowników, drobne naprawy) to tylko obowiązek nas – parafian. Pamiętajmy o tym.

Rachunek parafialny: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235