OGŁOSZENIA NIEDZIELA 10 grudnia 2023r.

1. Msze roratnie ku czci N. Maryi Panny codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

2. Spotkania

-Wszelkie spotkania grup i kancelaria wg ustalonego porządku

– kancelaria poniedziałek po mszy, w środę i piątek godz. 17.00,

4. dziś w niedzielę 10.12.2023 rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe trwające w dniach 10-13 grudnia. Rekolekcje adwentowe będzie prowadzić ks. Paweł Potoczny proboszcz parafii św Mikołaja w Żelichowie na Żuławach.

– nadal będzie rozprowadzanie opłatków, świec i rożnych ozdób

– Bielanki będą prowadziły kiermasz bożonarodzeniowy (10.12), dochód tradycyjnie przeznaczony na cele misyjne

– wypominki cz.1 godz. 9.30

– o godz. 19.00 tradycyjne rozświetlenie choinki i wizyta św Mikołaja po mszy wieczornej

5. REKOLEKCJE

Msze święte:

6.45. roraty z nauką dla dzieci

10.00 msza św z nauką

18.00 msza św z nauką

20.00 msza św z nauką, szczególnie dla osób wracających z pracy. Na mszę o 20.00 zapraszamy również młodzież i młode małżeństwa.

Sakrament Pokuty

codziennie 30/20 minut przed rozpoczęciem mszy świętej

6. w niedzielę za tydzień 17.12.

– zbiórka inwestycyjna. Dajmy szansę, aby jak najwięcej długu oddać wykonawcy.

– Wypominki cz 2 godz. 9.30

– na mszy o godz. 12.00 przyjęcie nowych ministrantów

– po mszy wieczornej zapraszamy do modlitwy Uwielbienia Chrystusa Pana

7. niedziela 24.12.

– ze względu na Wigilię Bożego Narodzenia msze święte do południa. Godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00.

Mszy o godz 18.00 nie będzie, a teren kościoła będzie zamknięty. W poświęcone opłatki należy zaopatrzyć się najpóźniej w poprzedzającym tygodniu.

– wypominki cz 3 godz. 9.30

8. Nadal zachęcamy do ofiarności aby spłacić wykonane prace przy malowaniu kościoła

Wpłaty można kierować na konto z dopiskiem malowanie, lub bezpośrednio w kopertach.

Kwoty darowizn składanych na rzecz naszej parafii przelewem bankowym mogą być następnie

odliczone od podstawy opodatkowania i uwzględnione w zeznaniu podatkowym PIT składanym za rok, w którym dokonano darowizny. Powyższe oznacza, że darowizna ta obniży należny podatek do zapłaty lub cześć tej kwoty może być następnie zwrócona do ofiarodawcy jako zwrot podatku. W tytule przelewu bankowego prosimy dopisać „darowizna na cele kultu religijnego. (malowanie kościoła).

9. Parafialny Zespól Caritas informuje że Wirtualna Choinka działa już od tygodnia. Udało się już znaleźć ofiarodawców dla wielu podopiecznych zgłoszonych do tej akcji. Aby pozostali zgłoszeni podopieczni zostali obdarowani, bardzo prosimy również naszych parafian o wsparcie tej akcji. Wszelkie informacje na stronie www.wirtualnachoinka.pl Plakat na tablicy ogłoszeń.

10. kolędę rozpoczniemy od 27 grudnia 2023 roku.

11. Od 3-ego stycznia do 6-ego marca 2024 roku w każdą środę o godz 19-tej, będzie prowadzony w naszej parafii kurs Alpha. Chętnych prosimy o zarezerwowanie czasu na spotkania.