OGŁOSZENIA NIEDZIELA 11 CZERWCA 2023r.

1. 11.06 Niedziela Matki Łaski Bożej – odpustu parafialnego

ODPUST NMP MATKI ŁASKI BOŻEJ patronki naszej parafii w poprzednich latach był w tygodniu ze względu na Okres Wielkanocny Obchód liturgiczny przypada 7 maja (diec kielecka), w II sobotę maja (Warszawa) lub 2 czerwca (diec legnicka). W dawnym kalendarzu dzień Matki Łaski Bożej przypadał 9 czerwca. Teraz świętujemy po zakończeniu Okresu Wielkanocnego, w niedzielę po Niedzieli Trójcy Świętej, w czasie dawnej oktawy Bożego Ciała.

– główną mszę odpustową o godz. 10.00 celebruje ks. Dziekan prałat Jan Ruciński.

– po procesji odpustowej wymiana tajemnic różańcowych w sali teatralnej

– wieczorem spotkanie kand. do bierzmowania grupa starsza godz. 19.00

– do czwartku po mszy wieczornej nieszpory i procesja eucharystyczna

2. Rodzice klas drugich mogą odbierać do wypełnienia deklaracje przystąpienia dziecka do I Komunii. Spotkanie tych rodziców będzie 18 czerwca godz. 19.00

3. We wtorek 13.06. po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie

4. W czwartek 15.06. zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wianków

5. W piątek 16.06.

– Adoracja całodzienna w kaplicy Matki Bożej.

– Uroczystość Najśw Serca Jezusowego i po mszy wieczornej procesja eucharystyczna

6. W niedzielę 18 czerwca

zbiórka po mszach na inwestycje parafialne – uregulowanie do końca zobowiązań w związku z montażem drzwi.

błogosławieństwo pojazdów przed wyjazdem na urlopy i wakacje po każdej mszy

– spotkanie rodziców dzieci zgłoszonych do pierwszej Komunii 2024. godz. 19.00

7. We środę 21.06. spotkanie kand do bierzmowania – grupa żeńska godz. 19.00

8. W piątek 23.06. msza na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00.

9. W sobotę 24.06. odbędą się wyjazdowe warsztaty wokalne dla scholi. Zapraszamy do dołączenia do tego wyjazdu dzieci ze szkoły, które lubią śpiewać. Szczegóły u p. Uli.

10. W niedzielę 25 czerwca

– msze imieninowe w int ks. Krzysztofa i Piotra o godz. 10.00

– msza greckokatolicka godz. 14.00

11. ZAPOWIEDZI

– Adrian Piotr Izdebski kaw z par tut i Weronika Łucja Kierzkowska z par. Wniebowst Pańskiego w Żyrardowie

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary

– W czasie Białego Tygodnia dzieci I Komunijne złożyły ofiary na rzecz misji w wysokości 1310 zł. Bóg zapłać!

– Na utrzymanie naszego kościoła wpłynęły na konto następne kwoty.

– Bóg zapłać budowniczym 4 ołtarzy i wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Za kwiaty, które pozostały na wystrój kościoła, ofiary na inwestycje parafialne. Msze św w int osób zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy II ołtarz odpr. 9.06, IV i III ołtarz 14.06, I ołtarz 16.06.

14. W Loretto 17 maja jest organizowany dla dzieci Rodzinny Piknik Anielski. Zapraszają siostry loretanki i  redakcja Anioła Stróża. Rozpoczęcie godz. 10.00.

15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji w sierpniu i do Ziemi Świętej we wrześniu. Wiadomości u ks. Piotra.

16. ks. Artur zaprasza na zajęcia szachowe. Spotkania odbywają się w soboty w godz 16.00-17.15 na sali teatralnej.