OGŁOSZENIA NIEDZIELA 4 CZERWIEC 2023r.

1. Dziś 4.06 Niedziela Trójcy Świętej

– msza greckokatolicka godz. 14.00 (Zesłanie Ducha Świętego)

– o 9.45 Msza Przymicyjna ks. Marcina Malinowskiego, naszego parafianina.

Kochani, w pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy wyjątkowe wydarzenie, wielkie dla nas święto – Msza Prymicyjna naszego parafianina Marcina Malinowskiego. On tu wzrastał jako dziecko, ministrant, lektor, a teraz przychodzi jako kapłan, neoprezbiter. Msza zakończy się błogosławieństwem prymicyjnym, które każdy z nas będzie mógł przyjąć od neoprezbitera indywidualnie.

2. Rodzice klas drugich mogą już odbierać do wypełnienia deklaracje przystąpienia dziecka do I Komunii. Spotkanie tych rodziców będzie 18 czerwca godz. 19.00

3. w poniedziałek 5 czerwca g. 19.00 nauka dla osób związanych ze chrztem dziecka.

4. We wtorek 6.06. ostatnie spotkanie rekolekcji Zawierzenia. Nabożeństwo Pasyjne.

5. W czwartek 8.06. Boże Ciało. W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy miasta  Halinów.

Za I ołtarz odpowiadają mieszkańcy ulic: 3.maja do Powstania St. , Baśniowa, Graniczna, Krótka, Kubusia Puchatka, Nad Stawami, Pogodna, Powstania Styczniowego, Północna, Przygraniczna , Starej Baśni, Zielona, Żeromskiego,

Za II ołtarz odpowiadają mieszkańcy ulic: 3.maja do Okuniewskiej, Cicha, Konopnickiej  do Okuniewskiej, Malinowa, Mała, Okuniewska do Jana Pawła II, Olszowa, Parkowa, Partyzancka do Okuniewskiej, Polna, Wschodnia

Za III ołtarz odpowiadają mieszkańcy ulic: Bema do Jana Pawła II, Kilińskiego, Konopnickiej do Bema, Kościuszki, Partyzancka od Okuniewskiej do Bema, Piłsudskiego do Jana Pawła II, Słoneczna, Słowackiego, Szkolna

Za IV ołtarz odpowiadają mieszkańcy ulic: Bema od Jana Pawła II, Chopina, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Krasińskiego, Mickiewicza, Okuniewska od Jana Pawła II Paderewskiego, Piłsudskiego od Jana Pawła II, Poniatowskiego , Prusa, Pułaskiego, Reja, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Zachodnia

7. w piątek 9.06. Adoracja całodzienna w kaplicy Matki Bożej.

8. w sobotę 10.06 i niedzielę 11.06.23.

– wieczorem w sobotę o 18.00 rozpoczynamy obchód ODPUSTU NMP MATKI ŁASKI BOŻEJ patronki naszej parafii. W poprzednich latach odpust musiał być w tygodniu ze względu na Okres Wielkanocny. W dawnym kalendarzu dzień Matki Łaski Bożej przypadał 9 czerwca. Teraz zapraszamy na świętowanie po zakończeniu Okresu Wielkanocnego, w niedzielę po Niedzieli Trójcy Świętej, w czasie dawnej oktawy Bożego Ciała.

– na mszy sobotniej o 18.00 zakończenie rekolekcji Zawierzenia uroczystym

– główną mszę odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował ks. Dziekan prałat Jan Ruciński.

9. ZAPOWIEDZI

– Michał Wąsowski kaw z par tut i Marta Przasnyk panna z par. Zamienie

– Damian Luberadzki kaw z par. tut i Małgorzata Kozdęba panna z par. MB Salet. w Warszawie

– Rafał Charkiewicz kawaler i Aleksandra Goździk panna oboje z par. tut.

– Marcin Roguski kawaler z par tut i Paulina Perkowska panna z par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Zwłaszcza za ostatnie bezinteresowne wpłaty na konto.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji w sierpniu i do Ziemi Świętej we wrześniu. Wiadomości u ks. Piotra.

13. ks. Artur rozpoczyna zapisy na zajęcia szachowe. Spotkania będą odbywały się w soboty w godz 16.00-17.15 na sali teatralnej. Pierwsze zajęcia 3.06.