OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020r.

OGŁOSZENIA III niedziela adwentu

1. MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00.  równolegle sprawujemy druga Mszę Świętą  w tymczasowej kaplicy o godz. 8.30, 10.00 i 12.00. Limity osób w naszym kościele –  ok. 56.

KOMUNIA ŚWIĘTA. W niedzielę poza Mszą Świętą dla osób, które skorzystały z dyspensy a chcą przyjąć Ciało Chrystusa kościół będzie otwarty i w godzinach 11.30-11.45 13.00-13.15 i 17.30-17.45 będzie możliwość przyjąć Ciało Chrystusa.

CELEBRACJE W TYGODNIU codziennie msze o 7.00 i 18.00

Zachęcamy do udziału we mszy w tygodniu (przynajmniej raz na tydzień) osoby, które z różnych względów skorzystają z dyspensy i będą nieobecne w niedziele. Nie traćcie kontaktu z Chrystusem w Eucharystii.

SPOWIEDŹ przed każdą Mszą Świętą w godz. 6.30-6.55 i 17.30 – 18.00. Folię można zawsze odkazić płynem dezynfekującym. Prosimy aby skorzystać z możliwości spowiedzi przed Świętami.

KANCELARIA – poniedziałek po Mszy Świętej do 19.30, środa i piątek 17.00-17.30. Sprawy kancelaryjne można omawiać telefonicznie z jednym z duszpasterzy lub sekretariatem. E-mail: parafiahalinow@gmail.com telefon 793 872 300 jest aktywny. W sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

Spotkania kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, bielanek i ministrantów są zawieszone do odwołania. Pamiętamy, że musimy podjąć formację młodych do przyjęcia kolejnych Sakramentów.

2. W czasie Adwentu roraty są odprawiane o godz. 7.00. uwzględniając zasady Reżimu sanitarnego nie będzie w tym roku częstowania bułkami.

3. Dziś w trzecią niedzielę Adwentu

– po Mszy Świętej o 8.30 Modlitwa Wypominkowa;

po Mszy Świętej o 18.00 modlitwa Akatystem – wschodnią modlitwą ku czci Najświętszej Maryi Panny.

– Cały dzień będą rozprowadzane świece Caritas i inne ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży świec i stroików na cele Parafialnego Zespołu Caritas. Będą rozprowadzane również opłatki przez cały adwent. Ofiary składane przy opłatkach pomogą płacić rachunki za ogrzewanie. Opłatek jest znakiem jedności z parafią. Dlatego tu jest pobłogosławiony i przekazywany przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej. Została również przygotowana woda poświęcona. Nie była rozprowadzana na Wielkanoc, teraz zadbamy aby w każdym domu mogła się znaleźć. Ofiary za wodę będą na Służbę Liturgiczną. Za tydzień będzie sianko na stół wigilijny i kolorowe opłatki dla zwierząt

4. W środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej do g. 20.00 Różaniec i Adoracja Najśw. Sakramentu. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

 – Od 17.12. będzie trwał ostatni tydzień Adwentu. Czas na bezpośrednie przygotowanie do Narodzin Jezusa. Pamiętajmy aby narodził się również w nas.

6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 18.00. 17.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. w sobotę 19 grudnia odbędzie się przygotowanie choinek w kościele oraz szopki bożonarodzeniowej. Zapraszamy wcześniej z pomysłami a w tych dniach z konkretną pomocą i pracą. Ustawienie figur, choinek, wystrój ołtarza. Zapraszam do pomocy mimo okresu przedświątecznego. Prace koordynuje ks Przemysław.

8. W przyszłą niedzielę  20.12 w czwartą niedzielę

ostatni dzień aby skorzystać z sakramentu pokuty. Będą księża, którzy pomogą pojednać się z Bogiem. Proszę nie odkładać spowiedzi na poniedziałek, wtorek. Sami z ks Przemkiem we dwóch nie damy rady wyspowiadać wszystkich.

– nadal rozprowadzamy opłatki, świece Caritas i ozdoby choinkowe, wodę święconą oraz sianko na stół wigilijny i kolorowe opłatki dla zwierząt.

9. 23 grudnia wieczorem i 24.12 rano spowiedzi nie będzie. Razem z ks Przemysławem jedziemy do swoich Rodziców.

10. Pasterka tradycyjnie o północy 25 grudnia. Szczegóły za tydzień. Podobnie za tydzień podamy informacje odnośnie przeprowadzenia wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

11. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za wszelką pomoc przy wspieraniu potrzebujących.

12. Dziękujemy osobom zaangażowanym przy sprzątaniu kościoła i jego funkcjonowaniu. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w tę troskę o piękno świątyni i jej otoczenia.

13. Instalacja monitoringu.

– Jeżeli jeszcze ktoś chce pomoc w tej pracy dla dobra parafii jako kolejny wolontariusz proszę o zgłoszenie się do zakrystii

– Od 2 listopada na monitoring 51 osób złożyło w sumie ofiarę 19000 zł. wpłaty na konto proszę dokonywać z tytułem monitoring. Przewidywany koszt inwestycji bez robocizny to 21 tys. PLN. Szczegółowa specyfikacja jest do zapoznania się w zakrystii.

Planujemy również transmisje mszy z kościoła parafialnego po zakupie i zainstalowaniu odpowiednich kamer. Od jutra będziemy prowadzić próby w kościele.

14 Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o reżimie sanitarnym i obowiązku zakrywania dróg oddechowych (noszenia maseczek albo przyłbic).

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.