OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU -29.11.2020r.

1. MSZE ŚWIĘTE NIEDZIELNE – godz. 700, 830, 1000, 1200, 1800.  równolegle sprawujemy druga Mszę Świętą  w tymczasowej kaplicy o godz. 8.30, 10.00 i 12.00. Limity osób w naszym kościele –  ok. 56.

KOMUNIA ŚWIĘTA. W niedzielę poza Mszą Świętą dla osób, które skorzystały z dyspensy a chcą przyjąć Ciało Chrystusa kościół będzie otwarty i w godzinach 1130-11.45 13.00-13.15 i 1730-1745 będzie możliwość przyjąć Ciało Chrystusa.

CELEBRACJE W TYGODNIU codziennie msze o 700 i 1800

Zachęcamy do udziału we mszy w tygodniu (przynajmniej raz na tydzień) osoby, które z różnych względów skorzystają z dyspensy i będą nieobecne w niedziele. Nie traćcie kontaktu z Chrystusem w Eucharystii.

SPOWIEDŹ przed każdą Mszą Świętą w godz. 630-655 i 1730 – 1800. Folię można zawsze odkazić płynem dezynfekującym. Prosimy aby skorzystać z możliwości spowiedzi przed Świętami.

KANCELARIA – poniedziałek po Mszy Świętej do 1930, środa i piątek 1700-1800. Sprawy kancelaryjne można omawiać telefonicznie z jednym z duszpasterzy lub sekretariatem. E-mail: parafiahalinow@gmail.com W sprawach najistotniejszych będziemy umawiać bezpośrednią rozmowę.

2.Spotkania kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, bielanek i ministrantów są zawieszone do odwołania.

3. Rozpoczynamy Adwent Dziś w niedzielę

–  Mieliśmy rozpocząć go rekolekcjami. Ze względu na ograniczenia niestety nie będzie w terminie kolejnych rekolekcji. Jak tylko zostaną poluzowane ograniczenia rekolekcje zorganizujemy w ciągu kilku tygodni. Potrzebny jest czas wyciszenia i zatrzymania się. Zachęcamy przynajmniej do codziennej lektury Słowa Bożego. 29.11 w pierwszą niedzielę będzie błogosławieństwo opłatków. Będą rozprowadzane od I niedzieli przez cały adwent. Będą również kolorowe opłatki dla zwierząt. Ofiary składane przy opłatkach pomogą płacić rachunki za ogrzewanie. Opłatek jest znakiem jedności z parafią. Dlatego tu jest pobłogosławiony i przekazywany przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej.

– W czasie Adwentu roraty będą odprawiane o godz. 7.00. uwzględniając zasady Reżimu sanitarnego nie będzie w tym roku częstowania bułkami.

–  prosimy osoby które zamawiały msze w czasie rekolekcji na godz. 10 lub 20.00 o zgłoszenie się do zakrystii. Intencje będą odprawione o godz. 7.00 lub 18.00.

4. w poniedziałek święto św Andrzeja Apostoła.

5. W środę o 1745 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej (w intencji kapłanów) do g. 2000 Różaniec i Adoracja Najśw. Sakramentu. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

7. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 17.00.

– I piątek miesiąca. O 16.00 spowiedź a o 17.00 msza św pierwszopiątkowa, 1730 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

8. w sobotę Nabożeństwo wynagradzające Najśw Sercu Maryi rano. Msza godz. 7.00 nast. modlitwy.

9. . W przyszłą niedzielę 6.12. w drugą niedzielę Adwentu

– będzie rozświetlenie choinki parafialnej oraz św Mikołaj dla dzieci. o godz. 16.30.

– Cały dzień będą rozprowadzane świece Caritas i inne ozdoby choinkowe.

10. 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 7.00, 12.00 i 18.00

11. 13.12 w trzecią niedzielę będzie dostępna woda święcona. Nie była rozprowadzana na Wielkanoc, teraz zadbamy aby w każdym domu mogła się znaleźć.

12. Od 17.12. będzie trwał ostatni tydzień Adwentu. Czas na bezpośrednie przygotowanie do Narodzin Jezusa. Pamiętajmy aby narodził się również w nas.

20.12 w czwartą niedzielę będzie ostatni moment aby pojednać się z Chrystusem w sakramencie pokuty.

21 i 22.12. będzie świąteczne strojenie kościoła. Zapraszamy wcześniej z pomysłami a w tych dniach z konkretną pomocą i pracą. Ustawienie figur, choinek, wystrój ołtarza.

Ostatni czas na spowiedź to 22 grudnia. 23 grudnia wieczorem i 24.12 rano spowiedzi nie będzie.

13. Parafialny Zespół Caritas

– apeluje o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc wobec seniorów.

– serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Wirtualna choinka”. Każdy z nas może zostać św. Mikołajem i obdarować potrzebującą osobę wymarzonym prezentem. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej www.wirtualnachoinka.pl. Otwórzmy nasze serca i sprawmy radość tym, dla których to może być jedyny prezent pod choinką.

14. zawiązała się róża dzieci modlących się za rodziców.

15. Podziękowania

– Dziękujemy paniom pomagającym przy sprzątaniu kościoła. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w tę troskę o piękno świątyni i jej otoczenia.

– Ze względu na sytuację związaną z ograniczeniem liczby wiernych jesteśmy również wdzięczni za każdą wpłatę na rzecz  utrzymania budynku kościoła i pracowników.(opłaty faktur za media, pensje, itd.)

Pod koniec roku będzie można zapoznać się z budżetem parafii za ostatnie pół roku.

16. Instalacja monitoringu.

Jeżeli jeszcze ktoś chce pomoc w tej pracy dla dobra parafii jako kolejny wolontariusz proszę o zgłoszenie się do zakrystii

Od 2 listopada na monitoring 29 osób złożyło w sumie ofiarę 16900 zł. wpłaty na konto proszę dokonywać z tytułem monitoring. Przewidywany koszt inwestycji bez robocizny to 21. 074,13 PLN. Szczegółowa specyfikacja jest do zapoznania się w zakrystii.

Planujemy również transmisje mszy z kościoła parafialnego po zakupie i zainstalowaniu odpowiednich kamer.

17 Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o reżimie sanitarnym i obowiązku zakrywania dróg oddechowych (noszenia maseczek albo przyłbic).

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tyg Idziemy płyta z 33 dniowymi rekolekcjami zawierzenia Najśw. Maryi Pannie.