Ogłoszenia – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020r.

1. W poniedziałek spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego od g. 1700. Prosimy, aby rodzice wypełniając swoje zadanie wychowywania dzieci w wierze zadbali o to, aby ich dzieci przystąpiły do spowiedzi świętej..

2. Od wtorku 1 września od g. 730 odbędzie się przyjmowania Intencji Mszalnych na rok 2021. Pani Kancelistka będzie czekała w Kancelarii Parafialnej. We wtorek o g. 800 Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szklonego.

3. W środę o g. 1700 odbędzie się odbiór komż dla wszystkich chłopców, którzy przystępują do I Komunii Świętej 5 lub 26 września. Pani krawcowa będzie czekała  na Sali Teatralnej. Osoby chętne, które przystępują do I Komunii Świętej w najbliższą sobotę zapraszamy o 1645 w środę na krótkie spotkanie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1745.

4. W I czwartekpo Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 2000. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

5. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1700.Spowiedź rano od g. 615, a wieczorem  od g. 1600. Msze Święte będą odprawiane o g.: 700 1700 i 1800. Po Mszy Świętej o 1700 Litania do Serca Pana Jezusa, z racji I Piątku Miesiąca. W I piątek miesiąca wizyta u chorych z Sakramentami Świętymi. Prosimy, aby osoby pragnące, aby ks. przyszedł do nich z Panem Jezusem zgłosiły to do czwartku w zakrystii. W piątek po wieczornej Mszy Świętej I Spowiedź dla dzieci, które przystępują do I Komunii Świętej w sobotę 5 września oraz próba z Ks. Proboszczem.

6. W I sobotę miesiąca, NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE – WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 900. Nabożeństwo rozpoczynamy  Mszą Świętą o g. 700. O g. 1000 natomiast I Komunia Święta dla grupy chętnych dzieci, które zgłosiły się do Ks. Proboszcza.

7. W I niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 1000. Po Procesji Spotkanie Formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 2000. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.

8. W niedzielę Spowiedź Święta jest 45 minut przed Mszą Świętą. W dni powszednie Spowiedź Święta jest rano: 30 minut przed Mszą Świętą, a wieczorem: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę od 1730 do 1755, a w środę i piątek od 1700 do 1730.

9. Droga Krzyżowa, która nie odbyła się z przyczyn pandemii w Wielki Piątek na ul. Kościuszki odbędzie się w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w poniedziałek 14 września po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy przedstawicieli mieszkańców ul. Kościuszki o kontakt z ks. Proboszczem.

10. Przypominamy, że Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 19 września o g. 1100, a I Komunia Święta w dwóch grupach 26 września o g. 1000 i 1200. Terminarz spotkań dla dzieci zostanie podany w przyszłą niedzielę. Chcemy jednak zaproponować, aby I Komunię Świętą część dzieci mogły przyjąć wcześniej to jest w sobotę 5 września o g. 1000. Dotyczy to tylko chętnych osób. Zapraszamy do zapisów do zakrystii.

11. Zapraszamy do zakrystii rodziców po odbiór deklaracji do zapisów dzieci do I Komunii Świętej w przyszłym roku, która jest zaplanowana na niedzielę 23 maja 2021 r. o g. 1200.

12. Zapraszamy do zakrystii rodziców po odbiór deklaracji do zapisów młodzieży do Sakramentu Bierzmowania (młodzież, która ukończyła Szkołę Podstawową). Młodzież z klas ósmych przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie w późniejszym czasie.

13. W tym roku Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Sulejówku nie odbędzie się. Jest to wspólna decyzja ks. Proboszcza Kustosza Sanktuarium oraz Ks. Dziekana.

14. Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek.

15. O terminach zbiórek ministranckich i spotkań bielanek poinformujemy w przyszłą niedzielę.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.