Ogłoszenia – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020r.

1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte tego dnia będą o 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. W tym dniu będziemy wspominać 4 rocznicę śmierci ś. p. Ks. Andrzeja Kamińskiego. Msza Święta w intencji Ks. Andrzeja Kamińskiego będzie w niedzielę 23 sierpnia o g. 10.00.

2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 17.30. O 17.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

4. W niedzielę Spowiedź Święta jest 45 minut przed Mszą Świętą. W dni powszednie Spowiedź Święta jest rano: 30 minut przed Mszą Świętą, a wieczorem: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę od 17.30 do 17.55, a w środę i piątek od 17.00 do 17.30.

5. Droga Krzyżowa, która nie odbyła się z przyczyn pandemii w Wielki Piątek na ul. Kościuszki odbędzie się w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w poniedziałek 14 września po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy przedstawicieli mieszkańców ul. Kościuszki o kontakt z ks. Proboszczem.

6. Przypominamy, że Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 19 września o g. 11.00, a I Komunia Święta w dwóch grupach 26 września o g. 10.00 i 12.00. Chcemy jednak zaproponować, aby I Komunię Świętą część dzieci mogły przyjąć wcześniej to jest w sobotę 5 września o g. 10.00. Dotyczy to tylko chętnych osób. Jeśli takie się znajdą to ten termin też będzie możliwy. Zapraszamy do zapisów do zakrystii.

7. Zapraszamy do zakrystii rodziców po odbiór deklaracji do zapisów dzieci do I Komunii Świętej w przyszłym roku, która jest zaplanowana na niedzielę 23 maja 2021 r. o g. 12.00.

8. Zapraszamy do zakrystii rodziców po odbiór deklaracji do zapisów młodzieży do Sakramentu Bierzmowania (młodzież, która ukończyła Szkołę Podstawową). Młodzież z klas ósmych przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie w późniejszym czasie.

9. Uczestnicząc we Mszach Świętych i Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.