OGŁOSZENIA NIEDZIELA 7 kwietnia 2024r.

1. Dziś w niedzielę 7 kwietnia II niedziela Zmartwychwstania

– po sumie – mszy o 10.00 Nabożeństwo dziękczynne i procesja wokół kościoła.

– Następnie spotkanie Żywego óżańca

– po mszy o 18.00 adoracja i modlitwy w int dzieci poczętych

– Niedziela Miłosierdzia. Składka na Caritas  napełnione Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej przynosimy do kościoła i składamy je przed ołtarzem w specjalnie wyznaczonym miejscu. Ta jałmużna będzie darem serc dla najbardziej potrzebującej rodziny w naszej parafii,„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 41).

2.  w poniedziałek dzień Zwiastowania Pańskiego msze o godz. 7.00 i 18.00.

– na mszy o godz 18.00 podjęcie Duchowej Adopcji

w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 8 kwietnia 2024 roku bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 18.00 do Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie na uroczystą Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Zapraszamy księży dziekanów i proboszczów wraz ze swoimi współpracownikami z Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych, zespołów synodalnych, liderów wspólnot i grup. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Ordynariusza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych.

Po Mszy Świętej i akcie podpisania Statutów zapraszamy w imieniu bpa Romualda do wspólnego świętowania w podziemiach katedry. Niech nasze spotkanie i wspólna modlitwa będzie wyrazem dziękczynienia za 32 lata istnienia diecezji warszawsko-praskiej, ogrom łask, jakie otrzymaliśmy od Pana przez te lata i wołaniem o Jego prowadzenie w kolejnych dziesięcioleciach.

Prosimy księży Proboszczów o zamieszczenie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych przygotowywanych na najbliższą niedzielę 7 kwietnia, poinformowanie i zaproszenie na tę uroczystość członków rad, wspólnot i zespołów parafialnych. Kapłani, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św., proszeni są o zabranie ze sobą alby i białej stuły.

Sekretariat Synodu o Synodalności
Diecezji Warszawsko-Praskiej

3. We wtorek 9.04 (wtorek godz 19.00).próba kandydatów do bierzmowania.

4. w  Środę

– nowenna do NMP Matki Nieustającej Pomocy o 17.45 i msza w int nowennowych

5.  z piątku na sobotę czuwanie nocne. Rozpoczynamy po mszy wieczornej zakonczenie przed mszą poranną. Prosimy o wpisywanie się na listę.

6. w sobotę

Wieczorem msza i spotkanie róż rodziców modlących się za dzieci.

7. za tydzień 14.04.

– na mszy o godz 10.00 chrzty.

14. Ksiądz Piotr przypomina, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 31 maja do 7 czerwca. Do końca kwietnia trwają też zapisy na pielgrzymkę do Turcji „Szlakiem św. Pawła i św. Jana oraz Kościołów Apokalipsy”, która odbędzie się w dniach 16-24 sierpnia oraz pielgrzymkę do Meksyku, zaplanowaną na 9-23 listopada ( tutaj również pozostało kilka ostatnich miejsc). Z uwagi na konieczność wcześniejszych rezerwacji biletów proszę o niezwłoczne wypełnianie i dostarczanie do ks. Piotra stosownych deklaracji oraz wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł.

KALENDARZ BIERZMOWANIE ROCZNICA I I KOMUNIA

9.04 (wtorek godz 19.00).próba kandydatów do bierzmowania.

16.04. BIERZMOWANIE

18.04  (czwartek, 19:00) spotkanie z rodzicami – I Komunia

23.04  (wtorek, 19:00) spotkanie z rodzicami – Rocznica

25.04  (czwartek, 16:30) próba – Rocznica