OGŁOSZENIA NIEDZIELA 26 marzec 2023r.

1. Dziś w niedzielę 26 marca V niedziela Wielkiego Postu

– po sumie – mszy o 10.00 Gorzkie Żale przed Najświętszym Sakramentem

– mszy greckokatolickiej nie będzie

– Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać Świece Wielkanocne wraz z ozdobami wielkanocnymi dziś i 26.03.2023 roku.

2. w poniedziałek

– kancelaria po mszy wieczornej

3. we wtorek

4. w środę

– spotkanie bielanek godz. 16.30 (obowiązkowe)

kancelaria godz 17.00

nowenna do NMP Matki Nieustającej Pomocy o 17.45 i msza w int nowennowych

– msza wspólnoty Adoramus godz. 19.00 (obecność obowiązkowa)

5. w czwartek

– spotkanie Grupy Uwielbienia po mszy wieczornej (obowiązkowe)

– Adoracja w kościele do 20.00

6. w piątek

kancelaria 17.00

Droga Krzyżowa dla dzieci 17.15

– msza w int nowennowych o godz. 18.00

Droga Krzyżowa dla dorosłych po wieczornej mszy

– spotkanie Grupy Młodzieżowej po mszy wieczornej (obowiązkowe)

– spotkanie rodziców dzieci komunijnych po mszy wieczornej na Sali Teatralnej

7. w sobotę I sobota kwietnia.

– Godz. 7.00 msza wynagradzająca

– obowiązkowe spotkanie ministrantów i lektorów

– sprzątanie kościoła na święta przez rodz dzieci komunijnych wg ustaleń od g. 9.00

– spotkanie Grupy Rodzinnej

8. w Niedzielą Palmową 2.04.

– błogosławieństwo palm przed każdą mszą świętą

– po sumie – mszy o 10.00 ostatnie Gorzkie Żale przed Najświętszym Sakramentem

– mszy greckokatolickiej nie będzie

– Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał palmy które zostaną przygotowane przez seniorów, oraz przez członków wspólnot parafialnych. Dochód przeznaczony na działalność Caritas

9. w Wielki Poniedziałek

– kancelaria po mszy wieczornej (ostatnia przed świętami)

– nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w kwietniu i kolejnych miesiącach

10. w Wielki Wtorek

11. w Wielką Środę

ostatni dzień spowiedzi. Zwracamy uwagę, że pierwszy Piątek przypada w Dzień Śmierci Chrystusa i Komunia Święta udzielana jest jedynie w czasie Liturgii Męki Pańskiej. Spowiedż musi być do środy

– środowa spowiedź od godz. 17.30 do ok. godz. 20.00. (ostatniego spowiadającego się)

kancelaria nieczynna

nowenna do NMP Matki Nieustającej Pomocy o 17.45 i msza w int nowennowych

12. Program Świętego Triduum Paschalnego podamy za tydzień

13. Zapowiedzi: Damian Jacek Jakubowski kaw z par tut. i Monika Bartosiak, panna z par. Św Anny

12. Organizujemy zbiórkę niepotrzebnych niedopalonych świec stearynowych i woskowych. Po przetopieniu posłużą dla oświetlenia okopów żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy.

13. Podobnie jak w zeszłym roku, ks. Artur zaprasza rodziny i osoby dorosłe na wyjazd wakacyjny do Ostrowa nad morzem w terminie 9-16 lipca.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego kościoła.

Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto. (nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą terminal.

15. Pragniemy zachęcić do przekazania 1,5% podatku dochodowego PIT na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas przy naszej parafii. Rozliczając się z podatku PIT za 2022 rok -wpisz w polu- „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz OPP” NR: KRS 0000223182 a w polu – Cel szczegółowy: ZESPÓŁ PARAFIALNY HALINÓW Wtedy pieniądze trafią na konto Caritas naszej Parafii. Wskazując  Organizację Pożytku Publicznego w zeznaniu rocznym sprawiamy, że 1,5% z podatku podatnika jest przekazywany na konto zarejestrowanej  organizacji, wskazanej przez podatnika.