OGŁOSZENIA II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 stycznia 2022R.

1. 1 stycznia msze święte wg porządku niedzielnego. Nie będzie mszy św. o godz. 700. Pamiętajmy że jest to dzień obowiązkowej obecności na mszy świętej.

Modlitwy pierwszo – sobotnie po mszy o 1000.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o  1000 modlitwy adoracyjne. Po 1800 czuwanie w int dzieci nienarodzonych.

3. Nabożeństwa w tygodniu jak zwykle.

Kancelaria parafialna jest czynna: w poniedziałek po wieczornej mszy świętej do 1930, w środę od 1700 – 1730. W pierwszy piątek miesiąca, kancelaria nieczynna. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: 793872300.

4. 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Niedzielny porządek mszy. Radość Bożego Narodzenia możemy świętować uczestnicząc w Orszaku. Będzie on 6 stycznia dwukrotnie: o godzinie 930 i 1115. Orszak wyruszy spod Urzędu Gminy w Halinowie i przejdzie do kościoła. Zachęcamy do radosnego uczestnictwa, wspólnego śpiewu kolęd i przyjścia do żłóbka Jezusa. 

Zapraszamy również do wzięcia udziału w Rodzinnym konkursie kolęd, który odbędzie się 6 stycznia po mszy na 12, w sali teatralnej. Zachęcamy do zgłaszania się całymi rodzinami i wspólnego wykonania kolędy/pastorałki. Zapisy w zakrystii.

5. 7 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa msza o godz. 1700.

Spowiedź od godz. 1600

6.  Czuwanie nocne z 7 na 8 stycznia. Prosimy o zgłoszenia uczestnictwa.

7. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas zaprasza w dniu 8 stycznia 2022r. o godzinie 1400 ( sobota) – seniorów, podopiecznych i samotnych do Sali Teatralnej w naszym kościele, na spotkanie opłatkowe które połączone będzie ze wspólnym kolędowaniem. Będzie można wypić kawę, herbatę i zjeść pyszne ciastko. Niech ten świąteczny czas wspólnie spędzony na dzieleniu się opłatkiem i kolędowaniu przyniesie wszystkim radość i pokój.

8.  W niedzielę 9.01. kończy się liturgiczny czas okresu Bożego Narodzenia

9.  W kolejnym tygodniu kancelaria i nabożeństwa jak zwykle.

10. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie.

Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto

(nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą;

12. Bielanki Bardzo dziękują za wsparcie i ofiarność na kiermaszu misyjnym.

Zebraliśmy 1050 zł. Wielkie Bóg zapłać!

W tym roku Kolędnicy Misyjni, w ramach działań P.D.M.D. będą zbierali na wsparcie dla Azji Środkowej- Kazachstanu, Uzbekistanu i Kigistanu. Niestety, ze względów pandemicznych, nie będziemy kolędować w Państwa domach. Dzieci przedstawią scenki tylko na Mszach Św. o 1000 i 1200 dnia 06.01.2022r.. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych działań.

13. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania kl.7 odbędzie się 4.01. w trybie zdalnym na platformie Teams o godz. 16.30

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

15. Informacje o pielgrzymkach do Fatimy i do Lourdes u ks. Piotra15. Informacje o obozie zimowym dla dzieci u ks. Artura

WIZYTA DUSZPASTERSKA  2021 – 2022

Po świętach rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.

Wizyty składają ks Artur, ks. Krzysztof i ks. Piotr. Ze względów zdrowotnych w tym roku ks. proboszcz pozostaje na miejscu i będzie sprawował msze wieczorne.

W tym roku ze względu na panujące warunki będziemy odwiedzać domy na wyraźne zaproszenie okazane oczekiwaniem przed wejściem i otworzoną furtką.

 Celem kolędy jest odwiedzenie naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy i powierzonych ich trosce parafian. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Będzie to również okazja do uzupełnienia kart kolędowych o podstawowe informacje. Na kolędę należy przygotować:  stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte, wodę święconą wraz z kropidłem. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeżeli to będzie możliwe do zrealizowania.

Prosimy o podesłanie pojazdów po księży. prosimy o wcześniejszy kontakt osobę, która przyjedzie po księdza – wystarczy wysłać sms`a (nry telefonów na stronie internetowej parafii), albo podejść we wcześniejszą niedzielę po Mszy do zakrystii prosimy również o towarzyszenie kapłanom w przejściu od domu do domu. (względy bezpieczeństwa) prosimy także o odwiezienie księdza na plebanię po wizycie w ostatnim domu, jeżeli nie będzie pomagał pozostałym po skończeniu swego odcinka. Prosimy nie zakładać, że ponieważ sąsiad jest pierwszy albo ostatni na odcinku, to on przywiezie lub odwiezie księdza (może akurat nie może) – prosimy skontaktować się ze sobą i ustalić kto pojedzie. Pamiętajmy, że księża, którzy będą chodzić po kolędzie w tym roku robią to pierwszy raz w tej parafii.

          Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie może przyjąć kapłana w proponowanym terminie, to prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia dogodnego terminu (prosimy dokonać tego do niedzieli poprzedzającej wizytę, lub wcześniej, abyśmy mogli lepiej zaplanować konkretne dni).

Dziękujemy z góry za życzliwość i chęć proponowania jakiegoś drobnego poczęstunku lub nawet obiadu. Ale zarówno względy zdrowotne jak i napięty grafik kolędowy wskazują na nie przygotowywanie poczęstunku. Wystarczy szklanka wody. I jeszcze raz dziękujemy za życzliwość.

          Zastrzegamy sobie w skrajnych przypadkach możliwość zmiany trasy, daty lub godziny. Należy śledzić ogłoszenia parafialne, wiadomości na stronie facebooka. Wszelkie uwagi braki lub inne informacje można zasięgnąć osobiście lub przez telefon.

Grafik kolędy dostępny na ulotkach.