OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU, 19GRUDNIA 2021 R.

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o  8.30 Modlitwa wypominkowa.

Na mszy o godz.10.00 harcerze przyniosą światełko Betlejemskie,

Na mszy o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają medaliki NMP.

2. W kruchcie kościoła oraz przy zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.

– z racji III niedzieli miesiąca, Rada Parafialna będzie zbierać ofiary na utrzymanie kościoła. Planujemy wymienić drzwi wejściowe boczne aby zatrzymać ciepło.

– U ministrantów  można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny.  Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego.

– W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Parafialny Zespół Caritas  rozprowadza Świece Bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie.

– Bielanki sprzedają ozdoby wykonane przez siebie. Dochód będzie przeznaczony na działania misyjne

3. W 0statnie dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie o godz. 6.45. Szczególne zaproszenie kierujemy do  dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą brały do domu figurki Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Niego miejsce w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją.

4. W środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiedź przedświąteczna we środę w godz. 1730 – 2000

5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 2000 – Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

6. W piątek dzień Wigilii. Tego dnia będzie tylko msza poranna.

7. Ewentualne pogrzeby jedynie w środę ok. 13.30 i czwartek ok.10.30

8. Pasterka o godz. 24.00

9. w pierwszy dzień świąt msze święte o godz. 10.00, 12.00 i 18.00

10. W niedzielę 26.12. drugi dzień świąt. Święto Świętej Rodziny. O godz. 10.00 msza w int rodzin i indywidualne błogosławieństwo.

11. Od 27 grudnia rozpoczynamy kolędę.

12. w ostatni dzień roku kolędy nie będzie. O godz. 18.00 msza dziękczynna za kończący się rok kalendarzowy.

13. 1 stycznia msze święte wg porządku niedzielnego. Pamiętajmy że jest to dzień obowiązkowej obecności na mszy świętej. Modlitwy pierwszosobotnie po mszy o 10.00

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary przelewane na konto

(nr konta: 18 1240 1082 1111 0010 3677 0235). Istnieje również możliwość złożenia ofiary poprzez kartę płatniczą;

Składamy serdeczne podziękowania osobom, które podarowały choinki na wystrój świąteczny do kościoła, dziękujemy także panom którzy pomogli przy ich ustawianiu i ubieraniu oraz paniom sprzątającym. Dziękujemy również panu, który wykonał blaty na stoły w kruchcie

15. Przypominamy, że Komunia Święta na dłoń udzielana jest przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na dłoń proszone są o dezynfekcję rąk przed przyjęciem Komunii Świętej;

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

17. Informacje o pielgrzymkach do Fatimy i do Lourdes u ks. Piotra

18. Informacje o obozie zimowym dla dzieci u ks. Artura

19. Kancelaria parafialna jest czynna: w poniedziałek po wieczornej mszy świętej do

19.30, w środę od 17.00 – 17.30. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: 793872300

WIZYTA DUSZPASTERSKA 27-30 grudnia 2021

 W tym tygodniu zaczniemy o godz. 9.30. W okresie między świętami a Nowym Rokiem odwiedzimy miejscowości:

127 grudnia (poniedziałek) od g. 930Chobot (2 księży) Mrowiska Małe (1 ksiądz)
228 grudnia (wtorek) od. g. g. 930Mrowiska Małe i Krzewina Mała (3 księży)
329 grudnia (środa) od g. g. 930Krzewina (3 księży)
430 grudnia (czwartek) od. g. 930Kazimierów (3 księży)

Po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.

Wizyty będą składać ks Artur, ks. Krzysztof i ks. Piotr. Ze względów zdrowotnych w tym roku ks proboszcz pozostanie na miejscu i będzie sprawował msze wieczorne.

        W tym roku ze względu na panujące warunki będziemy odwiedzać domy na wyraźne zaproszenie okazane oczekiwaniem przed wejściem i otworzoną furtką.

 Celem kolędy jest odwiedzenie naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy i powierzonych ich trosce parafian. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Będzie to również okazja do uzupełnienia kart kolędowych o podstawowe informacje.

Na kolędę należy przygotować:

stół nakryty białym obrusem,

krzyż,

dwie świece,

Pismo Święte,

wodę święconą wraz z kropidłem..

        Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeżeli to będzie możliwe do zrealizowania.

        Prosimy o podesłanie pojazdów po księży. prosimy o wcześniejszy kontakt osobę, która przyjedzie po księdza – wystarczy wysłać sms`a (nry telefonów na stronie internetowej parafii), albo podejść we wcześniejszą niedzielę po Mszy do zakrystii

          prosimy również o towarzyszenie kapłanom w przejściu od domu do domu. (względy bezpieczeństwa)

          prosimy także o odwiezienie księdza na plebanię po wizycie w ostatnim domu, jeżeli nie będzie pomagał pozostałym po skończeniu swego odcinka.

prosimy nie zakładać, że ponieważ sąsiad jest pierwszy albo ostatni na odcinku, to on przywiezie lub odwiezie księdza (może akurat nie może) – prosimy skontaktować się ze sobą i ustalić kto pojedzie

        Pamiętajmy, że księża, którzy będą chodzić po kolędzie w tym roku robią to pierwszy raz w tej parafii.

          jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie może przyjąć kapłana w proponowanym terminie, to prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia dogodnego terminu (prosimy dokonać tego do niedzieli poprzedzającej wizytę, lub wcześniej, abyśmy mogli lepiej zaplanować konkretne dni)

          Dziękujemy z góry za życzliwość i chęć proponowania jakiegoś drobnego poczęstunku lub nawet obiadu. Ale zarówno względy zdrowotne jak i napięty grafik kolędowy wskazują na nie przygotowywanie poczęstunku. Wystarczy szklanka wody. I jeszcze raz dziękujemy za życzliwość.

          Zastrzegamy sobie w skrajnych przypadkach możliwość zmiany trasy, daty lub godziny. Należy śledzić ogłoszenia parafialne, wiadomości na stronie facebooka. Wszelkie uwagi braki lub inne informacje można zasięgnąć osobiście lub przez telefon.