OGŁOSZENIA I INTENCJE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 R.

OGŁOSZENIA

1 Dziś po Mszy Świętej o 830 Modlitwa Wypominkowa; po Mszy Świętej o 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale; po Mszy Świętej o g. 1200 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Dziś także o. Zdzisław głosi kazania misyjne. Ofiarami do skarbony można wspomóc jego działalność misyjną w Rwandzie.

2 We wtorek po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo do św. Józefa, a po Mszy Świętej wieczornej konferencja rekolekcyjna i Adoracja Najświętszego Sakramentu do 2000 (Rekolekcje Maryjne).

3 W środę o 1745 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4 W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą o 700 1000 1800 2000. Podjęcie Duchowej Adopcji na każdej Mszy Świętej. W zakrystii dostępne są DEKLARACJE DLA OSÓB CHĘTNYCH DO PRZYSTĄPIENIA DO DUCHOWEJ ADOPCJI W TYM ROKU. Na Mszy Świętej o g. 1800 przyjęcie do Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi Niepokalanej osób po 33 dniowych rekolekcjach.  Adoracja Najświętszego Sakramentu tego dnia po Mszy Świętej o g. 1800 do Mszy Świętej o g. 2000. W trakcie Adoracji Różaniec Święty.

5 W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1645 (w trakcie Adoracji od razu po wystawieniu Najświętszego Sakramentu Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa); o 1700 Droga Krzyżowa dla dzieci; po Mszy Świętej o g. 1800 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy Świętej porannej ks. Przemek pojedzie do chorych z Sakramentami Świętymi.

6 Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będziemy czytać opisu Meki Pańskiej i będzie obrzęd poświęcenia palm. TEGO DNIA PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS BĘDZIE ROZPROWADZAŁ PALMY. Po Mszy Świętej o 830 Modlitwa Wypominkowa; po Mszy Świętej o 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale.

7 Ks. Łukasz pomagający nam w parafii dziś zaczyna rekolekcje w Brzeznach k. Ropczyc. Zachęcamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych ks. Łukasza wygłaszanych w tej małej, ale urokliwej .miejscowości poniedziałek, wtorek środa godz. 1800 Zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/parafiaBrzeziny/ i https://fb.watch/4lE9QA2Pwt/

8 Prosimy, aby w miarę możliwości korzystać z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi świętej do ostatniej chwili. Ostatnie dni spowiedzi w naszej parafii przed świętami to Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek. Będziemy wtedy wraz z zaproszonymi kapłanami spowiadać od 1700 – 2000.

9 Informujemy, że jest otwarta poradnia przedmałżeńska. Zapraszamy na 3 spotkania w poradni narzeczonych, którzy w naszej parafii zamierzają wziąć ślub. Dokładne informacje w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10 Przypominamy, że Komunia Święta na dłoń udzielana jest pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

11 Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój kościoła na Triduum.

12 Przypominamy o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Jednocześnie przypominamy również że została udzielona dyspensa od udziału we mszy niedzielnej i osoby mocniej zagrożone ciężkim przechodzeniem choroby oraz żywiące jakąkolwiek obawę nie muszą we mszy bezpośrednio uczestniczyć. Na naszej stronie parafialnej jest dostępna transmisja ze mszy niedzielnej o godz. 1000.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Niedziela, 21.03. V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
700Dziękczynna za ks. Proboszcza i ks. Przemka, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej (K)
830++Jerzego, Annę, Adama Płoszajów (K)
1000W intencji dusz polecanych w Wypominkach Parafialnych (K)
1000O Boże błogosławieństwo dla Marii Rakoczy w 80 rocznicę urodzin (ST)
1200++Karola (3 rocznica), Henrykę Kruszyńskich (K)
1200++Teresę Sierpińską (1 rocznica), Dianę Sobiech (ST)
1800+Ewę Świątek (21 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA) (K)
Poniedziałek, 22.03.
700+Ewę Świątek (22 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA)
1800++Annę, Stanisława Żuchowskich, zm. z r. Żuchowskich, Marię, Bolesława Ignaczak, Grzegorza Wojciecha Ładny, Józefa Gadomskiego, zm. z r. Gadomskich, Jadwigę Borkowską
Wtorek, 23.03.
700++Janinę, Franciszka, Henryka Kuśmierowskich
1800+Ewę Świątek (23 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA)
Środa, 24.03.
700+Ewę Świątek (24 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA)
1800NOWENNA: O zdrowie Doroty i jej córeczki; Dziękczynno – błagalna w 46 rocznicę urodzin Krzysztofa, o Boże błogosławieństwo dla niego i całej rodziny; W intencji księży posługujących w naszej parafii i w intencji ks. Marcina; +Agatę Zalewską;
Czwartek, 25.03. UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
700++Tadeusza Turlej (10 rocznica), Bolesława Sadowskiego
1800+Ewę Świątek (25 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA)
2000++Cecylię (2 rocznica), Stanisława, Tadeusza Jeżaków, Jadwigę Wojtulską
Piątek, 26.03.
700+Ewę Świątek (26 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA)
1800NOWENNA: +Mieczysława Dubińskiego (30 dzień po pogrzebie); +Czesława Kostka; +Agatę Zalewską; +Mariannę Lesińską; +Czesława Kostka; +Danutę Karwowską; +Ks. Stanisława Rawskiego;
Sobota, 27.03.
700+Ewę Świątek (27 MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA)
1800Rez. p. Janaszek
Niedziela, 28.03. NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ