OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021r.

1 Dziś I niedziela miesiąca. W Sali Teatralnej (tymczasowej kaplicy): po Mszy Świętej o g. 830 Różaniec Święty; o 1000 Msza Święta w intencjach Wspólnot Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o g. 1000 spotkanie formacyjne dla Kół Żywego Różańca. W Kościele po Mszy Świętej o g. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wewnątrz kościoła. Po Mszy Świętej wieczornej w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 2000 w intencji obrony życia. Dziś ks. Proboszcz w czasie każdej Mszy Świętej przedstawia sprawozdanie duszpastersko – finansowe z okresu Lipiec – Grudzień 2020.

2 W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary, które złożymy na tacę tego dnia będą przeznaczone na Misje.

3 W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 1630 do g. 1800. O 1715 rozpocznie się Nabożeństwo I czwartkowe i Różaniec Święty.

4 W piątek, po Mszy Świętej porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele do g. 1755, a o 1730 na Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii.

5 W niedzielę na Mszy Świętej o g. 1000 będziemy modlić się w intencji naszego Ks. Proboszcza z okazji Jego imienin oraz będziemy też składać życzenia. Na Mszy Świętej o g. 1200 będziemy modlić się za ś. p. Ks. Prałata Szczepana Stalpińskiego, budowniczego i pierwszego proboszcza naszej parafii, w 10 rocznicę Jego śmierci.

6 Zapraszamy na Msze Święte Kolędowe w intencji mieszkańców miejscowości i ulic naszej parafii. W najbliższym tygodniu przedstawiają się one w następującym porządku:

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE
4 I (poniedziałek) g.1845W intencji mieszkańców Kazimierowa i Krzewiny
5 I (wtorek) g.1845W intencji mieszkańców ul. Sienkiewicza i Paderewskiego
7 I (czwartek) g.1845W intencji mieszkańców ul. Prusa i Pułaskiego
9 I (sobota) g. 1000W intencji mieszkańców ul. Mickiewicza i Piłsudskiego
9 I (sobota) g. 1130W intencji ul. Hipolitowskiej, Herbacianej, Polanki, Wrzosowej, Modrzewiowej, Jałowcowej, Majowej
11 I (poniedziałek) g.1845W intencji mieszkańców ul. Dąbrowskiego, Bema, Poniatowskiego

7 Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o reżimie sanitarnym i obowiązku zakrywania dróg oddechowych (noszenia maseczek albo przyłbic).

8 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.