Ogłoszenia – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020r.

1 Dziś racji 13 dnia miesiąca po Mszy Świętej o 1000 odbędzie się Procesja Różańcowa i Różaniec Fatimski. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Po Mszy Świętej o g. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2021.

2 Jutro w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Kościuszki.

3 W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1745

4 W czwartekAdoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do g. 2000. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.

5 W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Głównym po Mszy Świętej porannej do g. 1730. O 1730 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

6 NAWIEDZENIE PARAFII NMP, MATKI ŁASKI BOŻEJKOPIĄ OBRAZU MB ŁASKAWEJ

19 września (sobota) g. 1730 – Powitanie Obrazu Matki Bożej Łaskawej; g. 1800 – Msza Święta, Różaniec (Część Chwalebna), Litania Loretańska, Apel Jasnogórski.

20 września (niedziela) ŚWIĘTO CHLEBA

915 – Różaniec Święty (cześć Chwalebna);  1900– Konferencja p. Ewy Storożyńskiej na temat Bitwy Warszawskiej i możliwość zakupienia książek;

21 września (poniedziałek)

700  – Msza Święta i Różaniec (Część Radosna) w intencji Ojczyzny (o wierność Bogu i naszej Królowej, podziękowanie za opiekę nad naszym narodem), za Kościół w Polsce, o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji naszej parafii (wzrost wiary, rozwój pobożności eucharystycznej i maryjnej), o zgodę i miłość w rodzinach, za dzieci i młodzież, w intencji wszystkich chorych, samotnych i cierpiących.

1500  – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (do Mszy Świętej do g. 1800; Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec (Część Bolesna) w intencji nawrócenia grzeszników, zwłaszcza z naszych rodzin, za konających i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące oraz o ustanie pandemii w Polsce i na świecie.

22 września (wtorek)

g. 1800  – Schowanie Najświętszego Sakramentu, Msza Święta, Różaniec (Część Chwalebna) w intencjach złożonych przez parafian, Litania Loretańska, Apel Jasnogórski.

23 września (środa)

1745 – Schowanie Najświętszego Sakramentu; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

1800  – Msza Święta, Różaniec (Część Chwalebna) w intencjach złożonych przez parafian, Litania Loretańska, Apel Jasnogórski.

24 września (czwartek)

1800  – Schowanie Najświętszego Sakramentu, Msza Święta, Różaniec (Część Światła) w intencjach złożonych przez parafian, Litania Loretańska, Apel Jasnogórski.

25 września (piątek)

700  – Msza Święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec (Część Radosna) w intencji Ojczyzny (o wierność Bogu i naszej Królowej, podziękowanie za opiekę nad naszym narodem), za Kościół w Polsce, o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji naszej parafii (wzrost wiary, rozwój pobożności eucharystycznej i maryjnej), o zgodę i miłość w rodzinach, za dzieci i młodzież, w intencji wszystkich chorych, samotnych i cierpiących.

1500  – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec (Część Bolesna) w intencji nawrócenia grzeszników, zwłaszcza z naszych rodzin, za konających i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące oraz o ustanie pandemii w Polsce i na świecie.  POŻEGNANIE OBRAZU MATKI BOŻEJ;

7 W niedzielę – 20 września 2020 r. Parafialny Zespół Caritas, wraz ze Szkolnym Kołem Caritas   organizuje „Święto Chleba”. Rozpoczniemy Mszą Świętą z darem ofiarnym – chlebem o godz. 1000.  Po zakończeniu  Mszy Świętej odbędzie się symboliczne dzielenie się chlebem w parafii i w naszych domach, zaniesiemy go do ludzi starszych chorych i potrzebujących. W prostym geście damy wyraz gotowości do dzielenie się sercem.   Zostaną przygotowane kramy z chlebem  i innymi wypiekami, gdzie po każdej mszy świętej będzie można symbolicznie nabyć kromkę chleba.  Za zebrane pieniądze podczas „Święta  chleba” zakupiona zostanie żywność i formie paczek przekażemy osobom starszym  niepełnosprawnym, samotnym. Serdecznie zapraszamy naszych parafian, do wzięcia udziału w tym święcie, oddajmy wdzięczność Bogu za dar chleba, i módlmy się, aby nigdy go nam nie brakowało, uczmy młode pokolenie szacunku do chleba. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8 Termin pierwszej zbiórki dla bielanek i kandydatek na bielanek to wtorek (15 września) o g. 1700, a pierwsza zbiórka dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów to sobota (19 września) o 930.

9 Terminy Rocznica I Komunii Świętej: 14 września (poniedziałek) g. 1600 próba; 18 września (piątek) g. 1600 Spowiedź Święta; 19 września (sobota) g. 1100 ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ; Terminy I Komunia Święta: 15 września (wtorek) g. 1600 próba Grupa I (IIIA IIIB IIID); 16 września (środa) próba Grupa II (IIIC IIIE, Dzieci z Chobotu); 25 września (piątek) g. 1600 Spowiedź Święta; 26 września (sobota) g. 1000 (IIIA IIIB IIID)  i 1200 (IIIC IIIE, Dzieci z Chobotu) I KOMUNIA ŚWIĘTA;

10  Uczestnicząc we Mszach Świętych i  Nabożeństwach w kościele pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek albo przyłbic.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.