Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 LUTEGO 2020 r.

1 Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia Gromnic. Dziś przypada Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego tego dnia taca jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Dziś przypada także I niedziela miesiąca, dlatego uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. O g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 oraz 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii.
5 W niedzielę odbędzie się zbiórka do skarbony na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
6 Od 8 do 15 października 2020 r. jest organizowana pielgrzymka samolotowo – autokarowa do Gruzji – kraju św. Jerzego. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy do zapisów. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka.
7 W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska - kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Poniedziałek 3 lutego od g. 16.00 Ul. Spółdzielcza (dwóch księży)
Wtorek 4 lutego od g. 16.00 Ul. Jana Pawła II (odcinek od ul. Bema do ul. Okuniewskiej, dwóch księży)
Środa 5 lutego od g. 16.00 Ul. Jana Pawła II (od ul. Powstania Styczniowego do Okuniewskiej, jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Powstania Styczniowego)
Domy: ul. Okuniewska 68A, 68C, 68F, oraz ul. 3 Maja: 6A, 6B, 6C, drugi ksiądz)
Czwartek 6 lutego od g. 16.00 Ul. Słowackiego (2 księży)
Sobota 8 lutego od g. 10.00 Ul. Piłsudskiego (2 księży)
Poniedziałek 10 lutego od g. 16.00 Ul. Kościuszki (jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Okuniewskiej)
Ul. Baśniowa (jeden ksiądz)
W czasie kolędy Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.