Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 STYCZNIA 2020 r.

1 Dziś o g. 16.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Gruzji, na spotkanie z ks. Przemkiem w Sali Teatralnej, w czasie którego odbędzie się podpisanie umowy i wpłata zaliczki w wysokości 500 zł oraz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 13 zł. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy do zapisów.
2 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
5 W I sobotę miesiąca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
6 W niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia Gromnic. Tego dnia także przypada Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego tego dnia taca jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Tego dnia przypada także I niedziela miesiąca, dlatego uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. O g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
7 W tym roku dzieci w ramach kolędowania misyjnego zebrały 6010 zł. Cała ta kwota została przekazana na Misje dla dzieci w Amazonii.
8 W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska - kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Poniedziałek 27 stycznia od g. 16.00 Ul. Bema (dwóch księży)
Wtorek 28 stycznia od g. 16.00 Ul. Dąbrowskiego (jeden ksiądz, rozpocznie od strony Długiej Kościelnej); ul. Poniatowskiego (jeden ksiądz)
Środa 29 stycznia od g. 16.00 Ul. Prusa (dwóch księży)
Czwartek 30 stycznia od g. 16.00 Ul. Sienkiewicza (dwóch księży)
Piątek 31 stycznia od g. 16.00 Ul. Paderewskeigo (dwóch księży)
Sobota 1 lutego od g. 10.00 Kazimierów (dwóch księży)
Poniedziałek 3 lutego od g. 16.00 Ul. Spółdzielcza (dwóch księży)
W czasie kolędy Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.