Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 05 STYCZNIA 2020 r.

1 Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary, które złożymy na tacę tego dnia będą przeznaczone na Misje. Tego dnia również Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają do uczestnictwa w „Orszaku Trzech Króli”, który 6 stycznia po raz piąty przejdzie ulicami Halinowa. Podążać będziemy za królami, aby złożyć hołd Dzieciątku Jezus. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku to: „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!”. Orszak wyruszy o godz. 11.15 spod Urzędu Miasta (ul. Spółdzielcza 1). Przemarsz ulicami: Bema, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kościuszki do kościoła w Halinowie. O godz. 12.00 - Msza Święta. Trzej królowie będą w strojach koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Bardzo prosimy o przygotowanie akcentu kolorystycznego w ubiorze w wybranym kolorze.
2 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
5 Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza: podopiecznych, seniorów, wolontariuszy i darczyńców na spotkanie Świąteczno- Noworoczne które odbędzie się w dniu 11 stycznia 2020 r. o 13.00. w Sali Teatralnej przy naszym kościele. Spotkanie będzie połączone z dzieleniem się opłatkiem, poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem. W tym świątecznym czasie każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Poddając się tej wyjątkowej aurze serdeczności, optymizmu i dzielenia stajemy się lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. Chcemy aby na tym spotkaniu każdy czuł się gościem zaproszonym przez maleńkiego Jezusa, Maryję i Józefa, aby razem z nimi stanowić wielką rodzinę ludzi dobrej woli. Jest to przesłanie naszego spotkania niech ono zachęci wszystkich do wyjścia z domu i spędzenie wspólnie kilka chwil w radości, miłej i serdecznej atmosferze. Prosimy domowników aby pomogły osobom starszym dotrzeć na to spotkanie.
6 W niedzielę o g. 10.00 odbędzie się Msza Święta za Ś.P. KS. PRAŁATA SZCZEPANA STALPIŃSKIEGO, BUDOWNICZEGO I PIERWSZEGO PROBOSZCZA NASZEJ PARAFII, W 9 ROCZNICĘ JEGO ŚMIERCI.
7 W niedzielę o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej, w czasie którego odbędzie się pobranie miary na sukienki dla dziewczynek i na komże dla chłopców.
8 W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska tzw. kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Wtorek 7 stycznia od g. 16.00 Ul. Mała i Partyzancka (jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Małej)
Ul. Cisowa (jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Leśnej)
Środa 8 stycznia od g. 16.00 Ul. Szkolna (jeden ksiądz, rozpocznie od strony torów)
Ul. Cedrowa, Cyprysowa, Topolowa (jeden ksiądz, rozpocznie od ul. Cedrowej, od strony ul. Leśnej)
Czwartek 9 stycznia od g. 16.00 Ul. Mickiewicza (od torów do ul. Okuniewskiej, dwóch księży, obaj rozpoczną od strony torów)
Piątek 10 stycznia od g. 16.00 Ul. Kilińskiego (dwóch księży)
Sobota 11 stycznia od g. 10.00 Ul. Mickiewicza (od ul. Okuniewskiej do ul. Powstania Styczniowego, dwóch księży)
Poniedziałek 13 stycznia od g. 16.00 Ul. Okrzei i Akacjowa (jeden ksiądz)
Ul. Sosnowa, Świerkowa, Bukowa (jeden ksiądz rozpocznie od ul. Sosnowej)
W czasie kolędy Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.