Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚW. RODZINY - 29 GRUDNIA 2019 r.

1 We wtorek 31 grudnia kończy się Rok Pański 2019. Po Mszy Świętej wieczornej zostanie odprawione Nabożeństwo Dziękczynne.
2 W środę 1 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 10.00 12.00 i 18.00. W Nowy Rok nie będzie Mszy Świętej. o g. 7.00.
3 W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 oraz 18.00.
5 W I sobotę miesiąca zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
6 W pierwszą niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po Procesji odbędzie się SPOTKANIE OPŁATKOWE Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
7 Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają do uczestnictwa w „Orszaku Trzech Króli”, który 6 stycznia po raz piąty przejdzie ulicami Halinowa. Podążać będziemy za królami, aby złożyć hołd Dzieciątku Jezus. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku to: „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!”. Orszak wyruszy o godz. 11.15 spod Urzędu Miasta (ul. Spółdzielcza 1). Przemarsz ulicami: Bema, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kościuszki do kościoła w Halinowie. O godz. 12.00 - Msza Święta. Trzej królowie będą w strojach koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Bardzo prosimy o przygotowanie akcentu kolorystycznego w ubiorze w wybranym kolorze.
8 W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska tzw. kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Poniedziałek 30 grudnia od g. 10.00 Mrowiska Duże (dwóch księży)
Poniedziałek 30 grudnia od g. 16.00 Ul. Kolejowa (jeden ksiądz, rozpocznie od strony Cisia)
Czwartek 2 stycznia od g. 16.00 Ul. Alpejska na Mrowiskach Małych, następnie ul. Zielona i ul. Pomidorowa na Krzewinie (jeden ksiądz)
Czwartek 2 stycznia od g. 16.00 Ul. Malinowa (jeden ksiądz)
Sobota 4 stycznia od g. 10.00 Mrowiska Małe i Krzewina Mała (dwóch księży)
Wtorek 7 stycznia od g. 16.00 Ul. Mała i Partyzancka (jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Małej)
Wtorek 7 stycznia od g. 16.00 Ul. Cisowa (jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Leśnej)
W czasie kolędy Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.