Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU - 22 GRUDNIA 2019 r.

1 Dziś o g. 12.00 harcerze przekażą do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju.
2 W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na ostatnie Msze Święte Roratnie o godz. 7.00. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu. U ministrantów zaś można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego. W poniedziałek Spowiedź Święta będzie od g. 17.00 do g. 20.00.
3 We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia Msza Święta będzie tylko o g. 7.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o g. 18.00. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Spowiedzi Świętej.
4 W Święta Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane:
25 XII : 0.00 10.00 12.00 18.00 W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Świętej o g. 7.00.
26 XII : 7.00 10.00 12.00 18.00
5 Ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone: 25 grudnia o 0.00 (w czasie Pasterki): na Fundusz Obrony Życia; 26 grudnia (II dzień Świąt Bożego Narodzenia): na budowę nowych Świątyń w Diecezji.
6 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
7 Jak co roku, po Świętach Bożego Narodzenia kolędnicy misyjni (dzieci i młodzież) odwiedzą domy naszych parafian. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych Amazonii.
8 W dniu 27 grudnia (piątek) rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska tzw. kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Piątek 27 grudnia od g. 10.00 Chobot (dwóch księży)
Piątek 27 grudnia od g. 16.00 Ul. Wierzbowa (jeden ksiądz, rozpocznie od strony ul. Warszawskiej)
Sobota 28 grudnia od g. 10.00 Krzewina (bez ul. Pomidorowej i ul. Zielonej) (dwóch księży)
Poniedziałek 30 grudnia od g. 10.00 Mrowiska Duże (dwóch księży)
Poniedziałek 30 grudnia od g. 16.00 Ul. Kolejowa (jeden ksiądz, rozpocznie od strony Cisia)
W czasie kolędy Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.
9 W niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
10 Parafialny Caritas kieruje serdeczne podziękowania, pochwałę i uznanie do młodych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy ZSP w Halinowie. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu przeprowadziliśmy zbiórkę żywności w dniach 6-7 grudnia 2019 r. w hipermarkiecie Kauflnd. Zebraną żywność w postaci paczek przekazaliśmy ludziom starszym, i potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy Wam młodzi przyjaciele. Zaś waszym wychowawcom i rodzicom za dawanie przykładu miłości miłosiernej do drugiego człowieka. Niech nigdy nie zgaśnie w Was chęć niesienia pomocy bliźniemu, a w waszych sercach zawsze niech rozbrzmiewają słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście z tych braci moich najmniejszych mnie uczyniliście.