Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ADWENTU - 15 GRUDNIA 2019 r.

1 Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które potrwają do środy 18 grudnia. Rekolekcje prowadzi o. Kazimierz Mikulski Redemptorysta. Plan rekolekcji:
15 XII (niedziela): 700 1000 1800 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży); 1200 (Msza Święta z nauką dla dzieci);
16 XII (poniedziałek), 17 XII (wtorek), 18 XII (środa):
1000 1800 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
1600 (nauka dla dzieci). W czasie Mszy Świętych Roratnich o g. 700 nie będzie nauki rekolekcyjnej. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. Dziś zapraszamy dzieci i młodzież do pań katechetek, które chcą wziąć udział w Kolędnikach Misyjnych. (albo po Mszy Świętej o g. 1000 albo po Mszy Świętej o g. 1200)
2 W okresie Adwentu, w dni powszednie, zapraszamy na Msze Święte Roratnie o godz.: 700. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić miejsce dla Pana Jezusa w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu. U ministrantów zaś można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego.
3 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1745.
4 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 2000. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
5 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 1700, a o 1730 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
6 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do drugiego Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek.
7 W połowie stycznia odbędzie się spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Gruzji oraz podpisanie umowy.