Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA II NIEDZIELA ADWENTU - 8 GRUDNIA 2019 r.

1 Dziś w II Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziś o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Medalików. Dziś odbywa się również zbiórka do Skarbony na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Również dziś przed kościołem odbywa się zbiórka „Boży Dar” na leczenie i rehabilitację dla 12 letniej Amelki.
2 W okresie Adwentu, w dni powszednie, zapraszamy na Msze Święte Roratnie o godz.: 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić miejsce dla Pana Jezusa w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu. U ministrantów zaś można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego.
3 W środę o 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla Bielanek z paniami katechetkami. Zapraszamy również te dziewczynki, które chciałyby dołączyć do Wspólnoty Bielanek. W środę również zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
5 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
6 W sobotę 14 grudnia zapraszamy na wyjazd autokarowy do Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie na sztukę teatralną „Opowieść Wigilijna”. Jednym z aktorów spektaklu jest nasz kleryk Marcin Malinowski. Wyjazd jest o g. 13.00 z przed naszego kościoła. Po przyjeździe zwiedzimy Seminarium, następnie obejrzymy sztukę o g. 15.00 i wrócimy do Halinowa ok. g. 18.30. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł. (zostało jeszcze 2 wolne miejsca)
7 Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i potrwają do środy 18 grudnia. Plan rekolekcji:
15 XII (niedziela): 7.00 10.00 18.00 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
12.00 (Msza Święta z nauką dla dzieci);
16 XII (poniedziałek), 17 XII (wtorek), 18 XII (środa):
10.00 18.00 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
16.00 (nauka dla dzieci). W czasie Mszy Świętych Roratnich o g. 7.00 nie będzie nauki rekolekcyjnej. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED KAŻDA MSZĄ ŚWIĘTĄ.
8 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do drugiego Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek.
9 Hospicjum Domowe Promyczek z Otwocka poszukuje do pracy lekarzy i pielęgniarek. Wszystkie informacje u ks. Proboszcza.
10 W połowie stycznia odbędzie się spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Gruzji oraz podpisanie umowy.