Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU - 1 GRUDNIA 2019 r.

1 W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Kościelny. W okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, w dni powszednie, będą odprawiane Msze Roratnie o godz.: 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić miejsce dla Pana Jezusa w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją. Od dziś w kruchcie kościoła będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu. U ministrantów zaś będzie można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego. Dziś jest także I niedziela miesiąca, dlatego uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 1000. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą. Dziś Wspólnota Adoramus po każdej Mszy Świętej będzie dzieliła się doświadczeniem modlitwy za kapłanów i prosiła o coraz większe zaangażowanie całej naszej parafii w taką modlitwę. DZIŚ TAKŻE ODBĘDZIE SIĘ NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA DLA KANDYDATÓW DO SAKRMENTU BIERZMOWANIA O G. 16.00 (PO NABOŻENSTWIE MSZA ŚWIĘTA O G. 18.00).
2 W środę o 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla bielanek z paniami katechetkami. W środę również zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W czwartek o g. 18.00 ks. bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Tego dnia nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w intencji kapłanów zostanie odprawiona o g. 7.00.
4 W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 oraz 18.00.
5 W I sobotę miesiąca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
6 W niedzielę 8 grudnia o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Medalików. (Termin spotkania jest przełożony z niedzieli 1 grudnia). Tego dnia odbędzie się również zbiórka do Skarbony na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Również tego dnia przed kościołem odbędzie się zbiórka „Boży Dar” na leczenie i rehabilitację dla 12 letniej Amelki. GODZINA ŁASKI W TYM DNIU ODBĘDZIE SIĘ W RAMACH MSZY ŚWIĘTEJ O G. 12.00.
7 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do drugiego Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek.
8 W sobotę 14 grudnia zapraszamy na wyjazd autokarowy do Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie na sztukę teatralną „Opowieść Wigilijna”. Jednym z aktorów spektaklu jest nasz kleryk Marcin Malinowski. Wyjazd jest o g. 12.15 z przed naszego kościoła. Po przyjeździe zwiedzimy Seminarium, następnie obejrzymy sztukę o g. 15.00 i wrócimy do Halinowa ok. g. 18.30. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł. (zostało jeszcze 10 wolnych miejsc)
O Godzinie Łaski…Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu". Jak odprawić Godzinę Łaski? To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna! Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej. "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego". Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami". Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)". Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych. "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych". Nie bój się prosić o łaski - nawet największe! "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)". Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników. "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę". A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje! W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.