Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24 LISTOPADA 2019 r.

1 Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. O g. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią ten Akt Poświęcenia. Pozostałe warunki odpustu to: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Dziś po każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectw członków AA.
2 W środę o 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla bielanek z paniami katechetkami. W środę również zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
5 W przyszłą niedzielę, 1 grudnia rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Kościelny. Od I niedzieli Adwentu w kruchcie kościoła oraz przy zakrystii będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. U ministrantów zaś będzie można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego. W pierwszą niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po Procesji odbędzie się Spotkanie Formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą. W przyszłą niedzielę Wspólnota Adoramus po każdej Mszy Świętej będzie dzieliła się doświadczeniem modlitwy za kapłanów i prosiła o coraz większe zaangażowanie całej naszej parafii w taką modlitwę.
6 W niedzielę 8 grudnia o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Medalików. (Termin spotkania jest przełożony z niedzieli 1 grudnia).
7 TERMINARZ SAKRAMENT BIERZMOWANIA: 24 LISTOPADA (NIEDZIELA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30 i MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA o g 18.00; 30 LISTOPADA (SOBOTA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30; 1 GRUDNIA (NIEDZIELA) NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 16.30 (PO NABOŻENSTWIE MSZA ŚWIĘTA O G. 18.00). SAKRAMENT BIERZMOWANIA – 5 GRUDNIA (CZWARTEK) G. 18.00.
8 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do drugiego Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek.
9 W sobotę 14 grudnia zapraszamy na wyjazd autokarowy do Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie na sztukę teatralną „Opowieść Wigilijna”. Jednym z aktorów spektaklu jest nasz kleryk Marcin Malinowski. Wyjazd jest o g. 12.15 z przed naszego kościoła. Po przyjeździe zwiedzimy Seminarium, następnie obejrzymy sztukę o g. 15.00 i wrócimy do Halinowa ok. g. 18.30. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł.