Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 LISTOPADA 2019 r.

1 Dziś taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
2 Dziś o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Modlitewników.
3 Dziś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Winnicy. Naszym gościem będzie dominikanin - o. Wojciech Jędrzejewski, rekolekcjonista, współtwórca serwisu internetowego Mateusz.pl, jeden z prowadzących program Rozmownica w stacji religia.tv. Tematem katechezy będzie: Dlaczego nie może się udać szukanie Boga – jeśli gardzimy samymi sobą? Co to znaczy pokochać siebie? Jak odróżnić egoizm od mądrej miłości samego siebie? Jak Bóg daje nam się spotkać?
4 W środę o 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla bielanek z paniami katechetkami. W środę również zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
6 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. O g. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią ten Akt Poświęcenia. Pozostałe warunki odpustu to: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
7 W przyszła niedzielę, po każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectw członków AA.
8 TERMINARZ SAKRAMENT BIERZMOWANIA: 23 LISTOPADA (SOBOTA) EGZAMIN (G. 15.00 – BYŁA KLASA VIII; G. 16.00 – BYŁA KLASA III GIMNAZJUM); 24 LISTOPADA (NIEDZIELA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30 i MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA o g 18.00; 30 LISTOPADA (SOBOTA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30; 1 GRUDNIA (NIEDZIELA) NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 16.30 (PO NABOŻEŃSTWIE MSZA ŚWIĘTA O G. 18.00). SAKRAMENT BIERZMOWANIA – 5 GRUDNIA (CZWARTEK) G. 18.00. ZAKRES MATERIAŁU NA EGZAMIN DOSTĘPNY DO ODBIORU W ZAKRYSTII U KS. PRZEMKA.
9 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek. Dziś na Mszy Świętej o g. 12.00 odbędzie się zawiązanie Pierwszego Koła Dzieci.