Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 LISTOPADA 2019 r.

1 Dziś odbywa się zbiórka do Skarbony z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
2 W środę o 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla bielanek z paniami katechetkami. W środę również zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych na temat encykliki Humanae Vitae św. Pawła VI.
5 W sobotę 16 listopada o g. 15.00 zapraszamy pielgrzymów do Fatimy i Santiago de Compostela na spotkanie popielgrzymkowe w Sali Teatralnej.
6 W niedzielę 17 listopada o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Modlitewników. (Termin spotkania jest przełożony z niedzieli 10 listopada).
7 W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Winnicy. Naszym gościem będzie dominikanin - o. Wojciech Jędrzejewski, rekolekcjonista, współtwórca serwisu internetowego Mateusz.pl, jeden z prowadzących program Rozmownica w stacji religia.tv. Tematem katechezy będzie: Dlaczego nie może się udać szukanie Boga – jeśli gardzimy samymi sobą? Co to znaczy pokochać siebie? Jak odróżnić egoizm od mądrej miłości samego siebie? Jak Bóg daje nam się spotkać?
8 W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium duchowne naszej Diecezji.
9 TERMINARZ SAKRAMENT BIERZMOWANIA: 23 LISTOPADA (SOBOTA) EGZAMIN (G. 15.00 – BYŁA KLASA VIII; G. 16.00 – BYŁA KLASA III GIMNAZJUM); 24 LISTOPADA (NIEDZIELA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30 i MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA o g 18.00; 30 LISTOPADA (SOBOTA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30; 1 GRUDNIA (NIEDZIELA) NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 16.30 (PO NABOŻEŃSTWIE MSZA ŚWIĘTA O G. 18.00). SAKRAMENT BIERZMOWANIA – 5 GRUDNIA (CZWARTEK) G. 18.00. ZAKRES MATERIAŁU NA EGZAMIN DOSTĘPNY DO ODBIORU W ZAKRYSTII U KS. PRZEMKA.
10 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek.
11 Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas włącza się do akcji „Tornister misyjny", realizowanej przez Dzieło Pomocy AD GENTES przy Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji. Do dnia 15 listopada 2019 r. w naszej parafii przeprowadzimy zbiórkę artykułów szkolnych (bez plecaków) dla dzieci ze szkół w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Nasze dzieci na pewno są już wyposażone do szkoły i może chciałyby przekazać chociaż jeden przedmiot dla rówieśnika w Afryce. Dzieci zbiórkę przeprowadzą w szkołach. Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych parafian, darczyńców, o zakup przyborów szkolnych takich jak: kredki zeszyty, pisaki, długopisy, ołówki, gumki, piórniki, farbki do malowania i inne, i przekazanie ich do pani Iwony. Zebrane przybory szkolne przekażemy do siedziby Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej przy ul. Kawęczyńskiej 49 w Warszawie. Za pomoc w akcji serdecznie dziękujemy.