Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 03 LISTOPADA 2019 r.

1 Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po Procesji odbędzie się Spotkanie Formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
5 W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do Skarbony z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
6 W sobotę 16 listopada o g. 15.00 zapraszamy pielgrzymów do Fatimy i Santiago de Compostela na spotkanie popielgrzymkowe na Sali Teatralnej.
7 W niedzielę 17 listopada o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz spotkanie po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Modlitewników. (Termin spotkania jest przełożony z niedzieli 10 listopada).
8 TERMINARZ SAKRAMENT BIERZMOWANIA: 23 LISTOPADA (SOBOTA) EGZAMIN (G. 15.00 – BYŁA KLASA VIII; G. 16.00 – BYŁA KLASA III GIMNAZJUM); 24 LISTOPADA (NIEDZIELA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30 i MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA o g 18.00; 30 LISTOPADA (SOBOTA) PRÓBA ŚPIEWU I USTAWIEŃ 16.00 – 17.30; 1 GRUDNIA (NIEDZIELA) NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 16.30 (PO NABOŻEŃSTWIE MSZA ŚWIĘTA O G. 18.00). SAKRAMENT BIERZMOWANIA – 5 GRUDNIA (CZWARTEK) G. 18.00. ZAKRES MATERIAŁU NA EGZAMIN DOSTĘPNY DO ODBIORU W ZAKRYSTII U KS. PRZEMKA.
9 Zapraszamy dzieci do zapisywania się do Koła Różańcowego dzieci na kolejny rok. Wszystkie szczegóły u ks. Przemka i pań katechetek.
10 W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany tylko w intencji zmarłych. W tym celu należy: 1 - nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę; 2 - odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego; 3 - być w stanie Łaski Uświęcającej; 4 - przyjąć Komunię Świętą; 5 - nie mieć żadnego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. [Warunek ten oznacza dyspozycję wewnętrzną: szczere, nie pozostawiające żadnych niedomówień nastawienie umysłu i woli na spełnianie Woli Bożej, jej najdrobniejszych nakazów i na pełne jej umiłowanie, przy równoczesnym odwróceniu się od wszelkich nieuporządkowanych powikłań ze światem, ludźmi oraz samym sobą.]Jest wskazane utrzymanie takiego stanu ducha przez cały okres dopełniania warunków połączonych z uzyskaniem odpustu zupełnego. Pewnym minimum jest zaistnienie takiego stanu w końcowy etapie wypełniania warunków odpustowych.