Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

1 Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci na ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii. Dziś w niedzielę o g. 17.15. Dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej, a dla dzieci od poniedziałku do czwartku o g.17.15 (Będą go prowadziły panie katechetki i będzie on bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.)
3 Dziś po Mszy Świętej wieczornej w Sali Teatralnej odbędzie się kolejna konferencja Winnicy. Naszym gościem będzie ks. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry Warszawsko – Praskiej, ceniony i znany rekolekcjonista. Tematem wykładu będą słowa: Po co nam Kościół?
4 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim. Tego dnia Ks. Przemek odwiedzi swoich chorych po Mszy Świętej porannej.
6 W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00 10.00 12.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o g. 18.00. Tego dnia nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji.
7 W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o g.: 7.00 10.00 i 18.00. Za zmarłych polecanych w Wypominkach Parafialnych modlić się będziemy w PROCESJI ZA ZMARŁYCH po Mszy Świętej o g. 10.00 i w NIESZOPRACH ZA ZMARŁYCH, po Mszy Świętej o g. 18.00. Tego dnia przypada także I sobota miesiąca, dlatego zapraszamy na Nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy Świętej o g. 7.00. W ciągu roku Modlitwa Wypominkowa będzie w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9.15, a Msza Święta o g. 10.00 tego dnia będzie sprawowana w intencji tychże zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany tylko w intencji zmarłych. W tym celu należy: 1 - nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę; 2 - odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego; 3 - być w stanie Łaski Uświęcającej; 4 - przyjąć Komunię Świętą; 5 - nie mieć żadnego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. [Warunek ten oznacza dyspozycję wewnętrzną: szczere, nie pozostawiające żadnych niedomówień nastawienie umysłu i woli na spełnianie Woli Bożej, jej najdrobniejszych nakazów i na pełne jej umiłowanie, przy równoczesnym odwróceniu się od wszelkich nieuporządkowanych powikłań ze światem, ludźmi oraz samym sobą.]Jest wskazane utrzymanie takiego stanu ducha przez cały okres dopełniania warunków połączonych z uzyskaniem odpustu zupełnego. Pewnym minimum jest zaistnienie takiego stanu w końcowy etapie wypełniania warunków odpustowych.
8 W zakrystii i kancelarii przyjmujemy intencję modlitewne na Modlitwę Wypominkową.
9 W pierwszą niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po Procesji odbędzie się Spotkanie Formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.