Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

OGŁOSZENIA
1 W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele w Polsce XIX Dzień Papieski. W czasie każdej Mszy Świętej jest przeprowadzana zbiórka do skarbony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami uzdolnioną, ale ubogą młodzież.
2 Dziś z racji na 13 dzień miesiąca zapraszamy na Różaniec z procesją Fatimską o g. 17.00.
3 Dziś w Sali Teatralnej odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież z grupy młodszej (była klasa 8) o g. 14.30, a młodzież z grupy starszej (była klasa III Gimnazjum) o g. 15.45. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w czwartek 5 grudnia o g. 18.00.
4 W środę zapraszamy na kolejne spotkanie Bielanek z paniami katechetkami w Salce przy zakrystii o 16.45. W środę zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5 Wspólnota Adoramus zaprasza na kurs Alpha, który rozpoczął się w środę 9 października. Jest to cykl 10 spotkań o chrześcijaństwie, to próba spojrzenia na temat wiary, wymiana doświadczeń, dyskusje o sprawach, które nas nurtują. To okazja do przyjrzenia się, w kogo wierzę, jak głęboka jest moja wiara i pogłębienia wiary. Wszystkich, którzy chcą jeszcze dołączyć do kursu zapraszamy w najbliższą środę o g 19.00 do Sali Teatralnej.
6 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
7 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00.
8 Przypominamy wszystkim pielgrzymom do Fatimy i Santiago de Compostela, którzy zapisali się na wspólny wyjazd autokarem z przed naszego kościoła na lotnisko, że autokar będzie czekał na parkingu kościelnym w piątek o g. 10.45.
9 Marcin Malinowski, kleryk z naszej parafii, który jest obecnie na trzecim roku Seminarium Duchownego, w sobotę 19 października o g. 11.00 w czasie Mszy Świętej otrzyma strój duchowny (sutannę). Nasz kleryk zaprasza każdego, kto by chciał w tej uroczystości uczestniczyć i wesprzeć go swoją modlitwą do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, przy ul. Ostrobramskiej 72 w Warszawie, gdzie odbędzie się ta uroczystość.
10 W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na Misje Katolickie.
11 W niedzielę 27 października po Mszy Świętej wieczornej w Sali Teatralnej odbędzie się kolejna konferencja Winnicy. Naszym gościem będzie ks. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry Warszawsko – Praskiej, ceniony i znany rekolekcjonista. Tematem wykładu będą słowa: Po co nam Kościół?
12 W zakrystii i kancelarii przyjmujemy intencję modlitewne na Modlitwę Wypominkową. Modlitwa Wypominkowa w naszej parafii jest w każdą trzecią niedzielę miesiąca o g. 915, a g. 10.00 Msza Święta w intencjach dusz polecanych w Modlitwie Wypominkowej. Kartki Wypominkowe są wyłożone w kruchcie kościoła, w zakrystii i w kancelarii.
13 Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci na Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii, które w tym roku będą odbywały się dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o g. 17.15, a dla dzieci Różaniec będzie od poniedziałku do piątku o g.17.15 (Będą go prowadziły panie katechetki i będzie on bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.)
14 Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas włącza się do akcji „Tornister misyjny", realizowanej przez Dzieło Pomocy AD GENTES przy Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji. Do dnia 15 listopada 2019 r. w naszej parafii przeprowadzimy zbiórkę artykułów szkolnych (bez plecaków) dla dzieci ze szkół w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Nasze dzieci na pewno są już wyposażone do szkoły i może chciałyby przekazać chociaż jeden przedmiot dla rówieśnika w Afryce. Dzieci zbiórkę przeprowadzą w szkołach. Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych parafian, darczyńców, o zakup przyborów szkolnych takich jak: kredki zeszyty, pisaki, długopisy, ołówki, gumki, piórniki, farbki do malowania i inne, i przekazanie ich do pani Iwonki. Zebrane przybory szkolne przekażemy do siedziby Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej przy ul. Kawęczyńskiej 49 w Warszawie. Za pomoc w akcji serdecznie dziękujemy.
15 Chcemy poinformować i podzielić się radością, że wczoraj jeden z naszych lektorów: Paweł został promowany przez ks. bp Romualda Kamińskiego na funkcję Ceremoniarza.