Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

OGŁOSZENIA
1 Dziś uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po Procesji odbędzie się Spotkanie Formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2 Dziś o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na Różaniec po Mszy Świętej. Tego dnia odbędzie się poświęcenie i rozdanie Różańców Świętych.
3 Dziś taca jest przeznaczona na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
4 Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy intencję modlitewne na Modlitwę Wypominkową. Modlitwa Wypominkowa w naszej parafii jest w każdą trzecią niedzielę miesiąca o g. 9.15, a g. 10.00 Msza Święta w intencjach dusz polecanych w Modlitwie Wypominkowej. Kartki Wypominkowe są wyłożone w kruchcie kościoła, w zakrystii i w kancelarii.
5 Jutro w święto MB Różańcowej w czasie Różańca dla dzieci będą poświęcone różańce, zapraszamy szczególnie dzieci, które robiły i kupowały różańce, aby pomóc dzieciom w Kamerunie.
6 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
7 Wspólnota Adoramus zaprasza na kurs Alpha, który rozpoczyna się w środę 9 października o godz. 19.00 w Sali Teatralnej. Jest to cykl 10 spotkań o chrześcijaństwie, to próba spojrzenia na temat wiary, wymiana doświadczeń, dyskusje o sprawach, które nas nurtują. To okazja do przyjrzenia się, w kogo wierzę, jak głęboka jest moja wiara i pogłębienia wiary. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
8 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
9 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
10 W niedzielę z racji na 13 dzień miesiąca zapraszamy na Różaniec z procesją Fatimską o g. 17.00.
11 W niedzielę 13 października w Sali Teatralnej odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież z grupy młodszej (była klasa 8) o g. 14.30, a młodzież z grupy starszej (była klasa III Gimnazjum) o g. 15.45.
12 Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci na Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii, które w tym roku będą odbywały się dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o g. 17.15, a dla dzieci Różaniec będzie od poniedziałku do piątku o g.17.15 (Będą go prowadziły panie katechetki i będzie on bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.)