Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 WRZEŚNIA 2019 r.

1 Dziś o g. 11.00 odbędzie się na Sali Teatralnej spotkanie dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Świętej.
2 Dziś o g. 16.00 odbędzie się na Sali Teatralnej spotkanie dla uczestników Pielgrzymki do Fatimy. Prosimy także te osoby, które zadeklarowały się na wspólny wyjazd na lotnisko z przed naszego kościoła o przyniesienie składki w wysokości 25 zł.
3 Dziś po każdej Mszy Świętej zapraszamy do wsłuchania świadectwa – zaproszenia p. Ewy, dla rodziców, którzy chcieliby dołączyć do wielkiego dzieła modlitwy za swoje dzieci – Różańca Rodziców za dzieci.
4 W środę będziemy obchodzić Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Tego dnia zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
6 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
7 W piątek, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Od tego piątku będzie to cykl 5 katechez dotyczących 50 – lecia Encykliki św. Pawła VI Humanae Vitae - pytania, refleksje, prognozy. Zapraszamy szczególnie małżonków i ludzi młodych. Papież Franciszek w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział: Zgodnie z charakterem osobowym i w pełni ludzkim miłości małżeńskiej, właściwym sposobem planowania rodziny jest wzajemny dialog małżeński, pozwalający uzgadniać decyzje, poszanowanie okresów płodnych oraz uszanowanie godności współmałżonka. W tym sensie powinny być ponownie odkryte encyklika Humanae Vitae (św. Pawła VI) i adhortacja apostolska Familaris Consortio (św. Jana Pawła II), aby wzbudzić gotowość do prokreacji w przeciwieństwie do mentalności, która jest często wroga życiu.
8 W niedzielę 22 września o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
9 W niedzielę - 22 września Parafialny Zespół Caritas, wraz ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje „Święto Chleba” w naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą Świętą z darem ofiarnym – chlebem o godz. 10.00. Po zakończeniu Mszy Świętej odbędzie się symboliczne dzielenie się chlebem w parafii i w naszych domach, zaniesiemy go do ludzi starszych chorych i potrzebujących. W prostym geście damy wyraz gotowości do dzielenie się sercem. Zostaną przygotowane kramy z chlebem i innymi wypiekami, gdzie po każdej Mszy Świętej będzie można symbolicznie nabyć kromkę chleba. Za zebrane pieniądze podczas „Święta chleba” zakupiona zostanie żywność i formie paczek przekażemy osobom starszym niepełnosprawnym, samotnym. Serdecznie zapraszamy naszych parafian, do wzięcia udziału w tym święcie, oddajmy wdzięczność Bogu za dar chleba, i módlmy się, aby nigdy go nam nie brakowało, uczmy młode pokolenie szacunku do chleba.
10 Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 29 września. Młodzież z grupy młodszej (była klasa 8) o g. 15.00 , a młodzież z grupy starszej (była klasa III gimnazjum) o g. 16.15. Nowa grupa kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zostanie zawiązana dopiero po Bierzmowaniu powyższych grup.
11 W dniach 7 – 14 października 2020 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Gruzji – kraju św. Jerzego. Wszystkie szczegóły, plan pielgrzymki i zapisy u Ks. Przemka w zakrystii. Do zapisów pozostało 11 wolnych miejsc.
12 Pragniemy poinformować, że nasz parafianin Michał Gójski został klerykiem Seminarium Duchownego Instytutu Dobrego Pasterza p.w. św. Wincentego a Paulo we Francji w diecezji Chartres, w miejscowości Courtalain. Ogarnijmy go naszym modlitewnym wsparciem.