Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 WRZEŚNIA 2019 r.

1 Dziś taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Po Mszy Świętej o g. 12.00 odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci.
2 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
3 W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
4 W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia po Mszy Świętej wieczornej, z racji na 13 dzień miesiąca zapraszamy na Różaniec z procesją Fatimską.
5 W sobotę 14 września wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium M. B. Pocieszenia w Sulejówku. Wyjście ok. godz. 8.45 Potem, jak zawsze dołączy do nas grupa z Długiej Kościelnej. Główne nabożeństwo w Sulejówku o godz. 11.30, następnie Msza Święta. Zapraszamy do czynnego, rodzinnego i licznego udziału. Jednocześnie tego dnia we Włocławku odbywa się wielkie dzieło modlitwy Polska pod Krzyżem. Chcemy w naszej parafii połączyć się z tym wydarzeniem modlitewnym, które jak Różaniec do granic połączył wszystkich Polaków. Tego dnia po wieczornej Mszy Świętej odprawimy Drogę Krzyżową przed naszym kościołem, a następnie odbędzie się w kościele całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Adoracja Krzyża, którą rozpoczniemy Bolesną Częścią Różańca Świętego. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji. (Ta całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przeniesiona z piątku 13 września).
6 W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zapraszamy do wsłuchania świadectwa – zaproszenia p. Ewy, dla rodziców, którzy chcieliby dołączyć do wielkiego dzieła modlitwy za swoje dzieci – Różańca Rodziców za dzieci.
7 W niedzielę 15 września o g. 11.00 odbędzie się na Sali Teatralnej spotkanie dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Świętej. Jednocześnie prosimy, aby dzieci z klas czwartych odbierały w zakrystii od ks. Przemka Legitymacje I piątków miesiąca.
8 W niedzielę 15 września o g. 16.00 odbędzie się na Sali Teatralnej spotkanie dla uczestników Pielgrzymki do Fatimy. Jednocześnie prosimy aby na konto biura uregulować należność za całość pielgrzymki do 8 września. Prosimy także te osoby, które zadeklarowały się na wspólny wyjazd na lotnisko z przed naszego kościoła o przyniesienie składki w wysokości 25 zł.
9 W niedzielę 22 września o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
10 Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 29 września. Młodzież z grupy młodszej (była klasa 8) o g. 15.00 , a młodzież z grupy starszej (była klasa III gimnazjum) o g. 16.15. Nowa grupa kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zostanie zawiązana dopiero po Bierzmowaniu powyższych grup.
11 W dniach 7 – 14 października 2020 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Gruzji – kraju św. Jerzego. Wszystkie szczegóły, plan pielgrzymki i zapisy u Ks. Przemka w zakrystii. Do zapisów pozostało 30 wolnych miejsc.
12 Wydział Teologiczny UKSW w Warszawie zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę oraz brać czynny udział w życiu parafii na kursy realizowane przez Zespół doświadczonej kadry naukowo – dydaktycznej. Więcej informacji znajduje się na plakacie umieszczonym w kruchcie.
13 W niedzielę - 22 września Parafialny Zespół Caritas, wraz ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje „Święto Chleba” w naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą Świętą z darem ofiarnym – chlebem o godz. 10.00. Po zakończeniu Mszy Świętej odbędzie się symboliczne dzielenie się chlebem w parafii i w naszych domach, zaniesiemy go do ludzi starszych chorych i potrzebujących. W prostym geście damy wyraz gotowości do dzielenie się sercem. Zostaną przygotowane kramy z chlebem i innymi wypiekami, gdzie po każdej mszy świętej będzie można symbolicznie nabyć kromkę chleba. Za zebrane pieniądze podczas „Święta chleba” zakupiona zostanie żywność i formie paczek przekażemy osobom starszym niepełnosprawnym, samotnym. Serdecznie zapraszamy naszych parafian, do wzięcia udziału w tym święcie, oddajmy wdzięczność Bogu za dar chleba, i módlmy się, aby nigdy go nam nie brakowało, uczmy młode pokolenie szacunku do chleba.