Jesteś tutaj

"Święto chleba"

W niedzielę - 22 września 2019 r. Parafialny Zespół Caritas, wraz ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje „Święto Chleba” w naszej parafii. Rozpoczniemy mszą św. z darem ofiarnym – chlebem o godz. 10,00. Po zakończeniu mszy świętej odbędzie się symboliczne dzielenie się chlebem w parafii i w naszych domach, zaniesiemy go do ludzi starszych chorych i potrzebujących. W prostym geście damy wyraz gotowości do dzielenie się sercem. Zostaną przygotowane kramy z chlebem i innymi wypiekami, gdzie po każdej mszy świętej będzie można symbolicznie nabyć kromkę chleba. Za zebrane pieniądze podczas „Święta chleba” zakupiona zostanie żywność i formie paczek przekażemy osobom starszym niepełnosprawnym, samotnym. Serdecznie zapraszamy naszych parafian, do wzięcia udziału w tym święcie, oddajmy wdzięczność Bogu za dar chleba, i módlmy się, aby nigdy go nam nie brakowało, uczmy młode pokolenie szacunku do chleba.
Parafialny Zespół Caritas