Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 WRZEŚNIA 2019 r.

1 Dziś w I niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 1000. Po Procesji odbędzie się Spotkanie Formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2 Dziś odbywa się zbiórka do Skarbony na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
3 Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy rezerwacje na intencje Mszy Świętych na cały rok 2020.
4 Jutro o g. 8.00 zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli, wszystkich pracowników ZSP w Halinowie oraz SP w Chobocie na Mszę Świętą, którą chcemy z Panem Bogiem rozpocząć Nowy Rok Szkolny. Jednocześnie prosimy i przypominamy o to, aby rodzice zadbali o Spowiedź Święta swoich dzieci przed rozpoczynającym się Nowym Rokiem Szkolnym.
5 W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
6 W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
7 W I piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00. Spowiedź od g. 1600. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na pierwszą po wakacjach katechezę dla dorosłych.
8 W I sobotę miesiąca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
9 W niedzielę 8 września taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Tego dnia także po Mszy Świętej o g. 12.00 odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci.
10 Wspólnota Adoramus zaprasza wszystkich, którzy chcą dołączyć do wspólnoty na pierwsze po wakacjach spotkanie w środę 4 września o g. 19.00.
11 Ks. Przemek zaprasza na pierwszą po wakacjach zbiórkę ministrancką w sobotę 7 września o g. 10.00. Zapraszamy tych, którzy są i ministrantami i tych, którzy chcieliby nimi zostać.
12 W niedzielę 15 września o g. 11.00 odbędzie się na Sali Teatralnej spotkanie dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Świętej. Jednocześnie prosimy, aby dzieci z klas czwartych odbierały w zakrystii od ks. Przemka Legitymacje I piątków miesiąca.
13 W niedzielę 15 września o g. 16.00 odbędzie się na Sali Teatralnej spotkanie dla uczestników Pielgrzymki do Fatimy. Jednocześnie prosimy aby na konto biura uregulować należność za całość pielgrzymki do 8 września. Prosimy także te osoby, które zadeklarowały się na wspólny wyjazd na lotnisko z przed naszego kościoła o przyniesienie składki w wysokości 25 zł.
14 W niedzielę 22 września o g. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
15 Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 29 września. Młodzież z grupy młodszej (była klasa 8) o g. 15.00 , a młodzież z grupy starszej (była klasa III gimnazjum) o g. 16.15. Nowa grupa kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zostanie zawiązana dopiero po Bierzmowaniu powyższych grup.
16 W sobotę 14 września wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium M. B. Pocieszenia w Sulejówku. Wyjście ok. godz. 8.45 Potem, jak zawsze dołączy do nas grupa z Długiej Kościelnej. Główne nabożeństwo w Sulejówku o godz. 11.30, następnie Msza Święta. Zapraszamy do czynnego, rodzinnego i licznego udziału. Jednocześnie tego dnia we Włocławku odbywa się wielkie dzieło modlitwy Polska pod Krzyżem. Chcemy w naszej parafii połączyć się z tym wydarzeniem modlitewnym, które jak Różaniec do granic połączył wszystkich Polaków. Tego dnia po wieczornej Mszy Świętej odprawimy Drogę Krzyżową przed naszym kościołem, a następnie odbędzie się w kościele całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Adoracja Krzyża, którą rozpoczniemy Bolesną Częścią Różańca Świętego. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji. (Ta całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przeniesiona z piątku 13 września).