OGŁOSZENIA XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 CZERWCA 2019 R.

1 Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Procesji Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy tym , którzy przygotowali Ołtarze Eucharystyczne: Wspólnocie Adoramus, oraz rodzinom z ulic: Bema, Kościuszki, Wierzbowej i Cisowej. Dziękujemy także rodzinom z ulicy Wierzbowej i Cisowej, które ofiarowały dla naszej parafii metalowy stelaż ołtarzowy, który będzie nam służył przez kolejne lata. Od piątku 21 czerwca do czwartku 27 czerwca przeżywamy Tradycyjną Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia Oktawy po Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00 będą Nieszpory Eucharystyczne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, recytacja Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dziś Nieszpory Eucharystyczne i Nabożeństwo Czerwcowe będzie o g. 17.30, a Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o g. 10.00. W czwartek 27 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00 odbędzie się poświęcenie wianków i indywidualne błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.
2 Dziś na Mszy Świętej o g. 10.00 będziemy się szczególnie modlić za naszego ks. Proboszcza Jana, który jutro będzie obchodził swoje imieniny.
3 Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela.
4 W środę zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5 W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
6 W piątek ks. Przemek przyjdzie do swoich chorych indywidualnych z posługa sakramentalną.
7 W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego dnia będzie przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Tego dnia Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw Wyznanie Wiary. Udziela się również odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. Pozostałe warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
8 Zapraszamy do pobożnego uczestnictwa w do Nabożeństwach Czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedziele o g. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
9 Informujemy naszych Parafian, że na mocy decyzji ks. bpa Romualda Kamińskiego, ks. Mirosław został mianowany kapelanem Szpitala Bródnowskiego. Obowiązki podejmie od dnia 25 sierpnia br. Dziękujemy ks. Mirosławowi za gorliwą posługę w naszej parafii i polecajmy Go Panu Bogu w naszych modlitwach.
10 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 14 lipca. Wyjazd o g. 5.00. Zapisy i informacje u p. Danuty Brzezińskiej.