Jesteś tutaj

16 CZERWCA 2019 r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA
1. Dziś po Mszy Świętej o g. 10.00 w Sali Teatralnej odbędzie się już II spotkanie z rodzicami przed I Komunią Świętą w roku 2020. Natomiast po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do Sali Teatralnej na kolejną Konferencję Winnicy. Naszym gościem będzie ks. Marek Dziewiecki. W czasie konferencji dowiemy się o tym, dlaczego wszystkie emocje - także te bolesne - są pozytywne i dlaczego nie podlegają one ocenie moralnej. Zobaczymy też, jakie popełniamy błędy w kontakcie z emocjami oraz jakie są kryteria dojrzałości w tym względzie. Ks. Marek będzie też wyjaśniał, dlaczego miłość nie jest uczuciem, chociaż zawsze występuje w parze z uczuciami. Nasz Gość to doktor psychologii, wykładowca akademicki, dyrektor telefonu zaufania - „Linia Braterskich Serc” (800 311 800) w Radomiu, rekolekcjonista, ekspert Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy KEP, autor ponad siedemdziesięciu książek z zakresu małżeństwa i rodziny, wychowania, komunikacji międzyludzkiej, a także profilaktyki i terapii uzależnień.
2. W środę o g. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Halinowie oraz Szkoły Podstawowej w Chobocie na Mszę Świętą na Zakończenie Roku Szkolnego. Prosimy i przypominamy także wszystkim rodzicom, aby zadbali o spowiedź świętą swoich dzieci na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji.
3. Zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przeżywały I Komunię Świętą oraz Rocznicę I Komunii Świętej do udziału w strojach Komunijnych w Procesjach Eucharystycznych w Boże Ciało oraz w czasie Oktawy Bożego Ciała. Próba dla dziewczynek Komunijnych i Rocznicowych oraz innych dziewczynek, które chciałyby sypać kwiatki przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w dniu Bożego Ciała i w czasie Oktawy Bożego Ciała będzie w środę o g. 17.00. W środę zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze Święte będą o godzinach 7.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o g. 12.00. Procesja do Czterech Ołtarzy Eucharystycznych odbędzie się po Mszy Świętej o g. 10.00. Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie przebiegała następującą trasą: od kościoła pójdziemy ul. Okuniewską w stronę ul. Konopnickiej, dalej ul. Konopnickiej do ul. Bema, dalej ul. Bema do ul. Kościuszki i ul. Kościuszki wrócimy do kościoła. O ustawienie pierwszego ołtarza prosimy Wspólnotę Adoramus. O ustawienie drugiego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Bema. O ustawienie trzeciego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Kościuszki. O ustawienie czwartego ołtarza prosimy mieszkańców ul Cisowej i Wierzbowej. Tego dnia Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odśpiewana w czasie Procesji. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Adorację zakończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
5. Od piątku 21 czerwca do czwartku 27 czerwca będziemy przeżywać Tradycyjną Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia Oktawy po Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00 będą Nieszpory Eucharystyczne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, recytacja Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę Nieszpory Eucharystyczne i Nabożeństwo Czerwcowe będzie o g. 17.30, a Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o g. 10.00. W czwartek 27 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00 odbędzie się poświęcenie wianków i indywidualne błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.
6. W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00. Tego dnia, z racji ślubu nie będzie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
7. Dzieci Komunijne złożyły w czasie Białego Tygodnia ofiarę na Misję w wysokości 790 zł. Bóg zapłać za ofiarę. Kwota ta zostanie przekazana dla dzieci w krajach misyjnych.
8. Dziś była wydrukowana ostatnia Gazetka Parafialna przed wakacjami. Druk gazetki zostanie tradycyjnie wznowiony od pierwszej niedzieli września.