Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 CZERWCA 2019 R.

1. Kościół dziś, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Pozostałe warunki odpustu to: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Przypominamy, że dziś kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
2. Dziś Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza naszych parafian wraz z całymi rodzinami i dziećmi na IX Rodzinny Piknik Caritas który odbędzie się w godzinach 11.00-15.00 w ogrodach przykościelnych naszej parafii. Zaprezentujemy wiele atrakcji - dla ducha i podniebienia. Spędźmy razem ten czas, niech ten dzień który dany jest nam przez Pana, będzie czasem naszej integracji, i lekcją miłości miłosiernej do drugiego człowieka. Uczmy się wzajemnie dzielić tym co posiadamy by pomóc osobom starszym i potrzebującym z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
3. W poniedziałek, w dawny drugi dzień Zielonych Świąt, będziemy obchodzić ŚWIĘTO, NMP, MATKI KOŚCIOŁA.
4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W czwartek będziemy obchodzić Święto JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Tego dnia przypada 13 dzień miesiąca, dlatego po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Czerwcowym nie będzie coczwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu, a odbędzie się Procesja na zewnątrz kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec Fatimski.
6. W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00, a o 17.30 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
7. W niedzielę 16 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
8. Karty zgłoszeniowe dla dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym są wyłożone w kruchcie kościoła. Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka przynosimy do zakrystii do ks. Przemka do niedzieli 9 czerwca 2019 r. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. po Mszy Świętej o g. 10.00 w Sali Teatralnej. Przypominamy, że I Komunia Święta w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 17 maja, o g. 12.00.
9. W czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w niedzielę i uroczystości o g. 17.30, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
10. Zapraszamy parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała. W tym roku uroczystość ta przypada 20 czerwca, a procesja do Czterech Ołtarzy Eucharystycznych odbędzie się po Mszy Świętej o g. 10.00. (Tego dnia Msze Święte będą o godzinach 7.00, 10.00 i Procesja po tej Mszy Świętej, 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o g. 12.00.) Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie przebiegała następującą trasą: od kościoła pójdziemy ul. Okuniewską w stronę ul. Konopnickiej, dalej ul. Konopnickiej do ul. Bema, dalej ul. Bema do ul. Kościuszki i ul. Kościuszki wrócimy do kościoła. O ustawienie pierwszego ołtarza prosimy Wspólnotę Adoramus. O ustawienie drugiego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Bema. O ustawienie trzeciego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Kościuszki. O ustawienie czwartego ołtarza prosimy mieszkańców ul Cisowej i Wierzbowej. Przedstawicieli ulic i Wspólnoty Adoramus prosimy o podejście do ks. Przemka, aby ustalić w którym miejscu ma stanąć ołtarz.
11. Nasza parafia poszukuje pracownika w charakterze kościelnego. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.