Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA 02.06. Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś w I niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2. Dziś jest przeprowadzana zbiórka do skarbony na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
5. W I piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 oraz 18.00.
6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie zapraszamy na ostatnią przed wakacjami katechezę dla dorosłych.
7. Od piątku trwamy na Nowennie do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy odprawiać po wieczornej Mszy Świętej i Nabożeństwie Czerwcowym. W sobotę wieczorem, 8 czerwca o g. 18.00 zapraszamy na Mszą Świętą Wigilijną Zesłania Ducha Świętego, a po Mszy Świętej wieczornej na czuwanie i całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. Msza Święta Wigilijna Zesłania Ducha Świętego będzie jednocześnie Mszą Świętą Prymicyjną ks. Jana Staruchowicza, który 1 czerwca przyjął święcenia kapłańskie.
8. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza naszych parafian wraz z całymi rodzinami i dziećmi na IX Rodzinny Piknik Caritas który odbędzie się w dniu 9 czerwca 2019 r. w godzinach 11.00-15.00 w ogrodach przykościelnych naszej parafii. Zaprezentujemy wiele atrakcji - dla ducha i podniebienia. Spędźmy razem ten czas, niech ten dzień który dany jest nam przez Pana, będzie czasem naszej integracji, i lekcją miłości miłosiernej do drugiego człowieka. Uczmy się wzajemnie dzielić tym co posiadamy by pomóc osobom starszym i potrzebującym z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
9. W czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w niedzielę i uroczystości o g. 17.30, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
10. Zapraszamy parafian do udziału w przygotowaniach procesji Bożego Ciała. W tym roku uroczystość ta przypada 20 czerwca, a procesja do Czterech Ołtarzy Eucharystycznych odbędzie się po Mszy Świętej o g. 10.00. (Tego dnia Msze Święte będą o godzinach 7.00, 10.00 i Procesja po tej Mszy Świętej, 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o g. 12.00.) Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie przebiegała następującą trasą: od kościoła pójdziemy ul. Okuniewską w stronę ul. Konopnickiej, dalej ul. Konopnickiej do ul. Bema, dalej ul. Bema do ul. Kościuszki i ul. Kościuszki wrócimy do kościoła. O ustawienie pierwszego ołtarza prosimy Wspólnotę Adoramus. O ustawienie drugiego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Bema. O ustawienie trzeciego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Kościuszki. O ustawienie czwartego ołtarza prosimy mieszkańców ul Cisowej i Wierzbowej. Przedstawicieli ulic i Wspólnoty Adoramus prosimy o podejście do ks. Przemka, aby ustalić w którym miejscu ma stanąć ołtarz.
11. Karty zgłoszeniowe dla dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym są wyłożone w kruchcie kościoła. Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka przynosimy do zakrystii do ks. Przemka do niedzieli 9 czerwca 2019 r. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. po Mszy Świętej o g. 10.00 w Sali Teatralnej. Przypominamy, że I Komunia Święta w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 17 maja, o g. 12.00.
12. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.